kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۷۹۷۲
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۷
روایت مسعود جعفری جوزانی از فساد در محتوای نمایشی پلتفرم‌ها
کارگردان «شیر سنگی» درباره چرایی عدم ساخت سریال برای پلتفرم‌ها، تصریح کرد: ما تا پای عقد قرارداد هم رفتیم اما خواسته‌ها و پیشنهادهایشان آن‌قدر لجن بود که ‌ترجیح دادیم هر کاری بکنیم، جز تن دادن به این شرایط!

مسعود جعفری جوزانی به مهر گفت: زمانی ما یک تلویزیون داشتیم و یک وزارت ارشاد؛ هر کدام خواسته‌هایشان را می‌گفتند و نهایت در یک جایی با آنها به توافق می‌رسیدیم و فیلمی می‌ساختیم. اما امروز ما را به یک مشت زالوصفت واگذاشته‌اند که پول‌های کلان از حاکمیت گرفته‌اند و بخشی از پول‌های‌شان هم دزدی است! حالا همین‌ها دارند به ما سانسور تحمیل می‌کنند. رفتم برای یکی از این‌ها سریالی را بسازم، وقتی پای قرارداد رسیدیم ناگهان گفت اینجای داستان را تغییر بده و یکی از دوستان خانمش را هم معرفی کرد که در سریال بازی کند! خاک بر سر من اگر بخواهم به این شرایط تن بدهم! اینها چه کسانی هستند که در یکی دو سال چنین قدرتی به‌دست آورده‌اند، غیر از دزد چه نامی می‌توان روی اینها گذاشت!؟
وی افزود: لااقل اینهایی که تا به امروز من با آنها مواجه شده‌ام،
۹۰ درصدشان همین شرایط را داشته‌اند. مطرح‌ترین و بزرگ‌ترین اینها را به ما معرفی کردند و ما تا پای عقد قرارداد هم رفتیم اما خواسته‌ها و پیشنهادهایشان آن‌قدر لجن بود که‌ ترجیح دادیم هر کاری بکنیم، جز تن دادن به این شرایط!
کارگردان «در چشم باد» ادامه داد: وای بر ما که بخواهیم از‌ ترکیه و هند برای سریال‌سازی تقلید کنیم! با این شرایط اما بعید نمی‌بینم که به این مرحله هم برسیم. اصلاً هم بحث سلیقه نیست. امروز شاهد «سرمایه‌محوری» هستیم. سرمایه‌محوری مبتذل‌ترین سلیقه خود را دارد به جریان سینما و سریال‌سازی ما تحمیل می‌کند.
وی با تأکید بر اینکه «در حال حاضر فضای بیرون از تلویزیون به ‌شدت مسموم است» درباره سریال‌های بخش خصوصی گفت: اینها به‌دنبال آزادی بیشتر برای طرح مبتذل مسائل و روابط جنسی هستند، نه آزادی برای طرح دردهای مردم. اساساًً به قد و قامت اینها نمی‌آید که بخواهند مدعی باشند که به فکر مملکت هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: