kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۷۷۳۶
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۳
 
 
نظامیان صهیونیست در ادامه حملات به مردم فلسطین 
35 شهروند فلسطینی را در نقاط مختلف کرانه باختری دستگیر کردند.
در حالی که همه نگاه‌ها در جهان روی جنگ اوکراین متمرکز شده رژیم صهیونیستی که متخصص سوء استفاده از چنین فضایی است، در نقطه‌ای دیگر از جهان همچنان بدون واهمه از واکنش‌های جهانی مشغول کشتار و سرکوب مردم فلسطین است. در این راستا، منابع رسانه‌ای  در فلسطین روز سه شنبه از شهادت 3جوان فلسطینی در یورش شبانه نظامیان رژیم صهیونیستی در کرانه باختری خبر دادند. علاوه بر این دیروز نیز ده ها فلسطینی دستگیر شدند.
 نیروهای صهیونیستی از صبح دیروز عملیاتی را برای بازداشت شهروندان فلسطینی در کرانه باختری آغاز کرده اند. به گزارش «روسیا الیوم»، در این عملیات 35 شهروند فلسطینی از نقاط گوناگون کرانه باختری به اسارت درآمدند. بر اساس این گزارش، 12 تن از بازداشت‌شدگان اعضای جهاد اسلامی هستند. آمارهای نهادهای حقوق بشری نشان می‌دهد که تا پایان ژانویه (بهمن -اسفند) 2022 بیش از 4500 فسلطینی در زندان‌های رژیم اسرائیل محبوس هستند.
از سوی دیگر مردم فلسطین با مشارکت گسترده در مراسم تشییع پیکر دو شهید به نام‌های «عبدالله الحصری» (۲۲ ساله) و «شادی خالد نجم» (۱۹ ساله) را که توسط نظامیان صهیونیست به شهادت رسیدند، علیه رژیم صهیونیستی شعار سر دادند. شرکت‌کنندگان در این مراسم شعارهای
الله اکبر سر داده و جنایت‌های رژیم اشغالگر اسرائیل را محکوم کرده و خواستار تداوم مبارزه، ایجاد اتحاد و پایان دادن به دودستگی‌ها شدند تا مردم فلسطین بتوانند با تجاوزات روزمره صهیونیست‌ها علیه شهرها و اردوگاه‌های فلسطینی مقابله کنند. به نوشته روزنامه «القدس العربی»، «عطا ابو رمیله» دبیر کل جنبش فتح در شهر جنین در سخنانی در این مراسم بر وحدت ملی و استمرار مبارزات علیه رژیم اشغالگر اسرائیل تأکید کرد. «خضر عدنان» از رهبران جنبش جهاد اسلامی نیز گفت که پاسخ ملت ما به جنایت‌های این رژیم، با تقویت وحدت و اتحاد خواهد بود و ما هرگز از یک ذره از خاک سرزمین خود چشم‌پوشی نخواهیم کرد و وحدت ملی ما، سلاح قدرت ما برای مقابله با رژیم اشغالگر است.
همچنین مبارزان «سرایا القدس» در یک کنفرانس خبری تأکید کردند که آن‌ها همواره بیدار بوده و در کمین نظامیان صهیونیست خواهند بود. وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین نیز از دبیر کل سازمان ملل متحد خواست تا به مسئولیت خود برای حمایت از ملت فلسطین عمل کند.
جنبش حماس نیز مردم فلسطین را به خشم و انقلاب فراگیر علیه رژیم اشغالگر فراخواند. همچنین «داود شهاب» از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واکنش به شهادت این دو جوان فلسطینی، بر پایبندی به راه مقاومت و جهاد تا آزادسازی سرزمین و نابودی رژیم اشغالگر تأکید کرد و افزود که این رژیم بداند که دست مقاومت به آن خواهد رسید و این رژیم بهای سنگینی برای جنایت‌هایش پرداخت خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: