kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۷۶۱۶
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
 
 
 
 رئیس‌پلیس راهنمایی و رانندگی از اجرای طرح ترخیص خودروهای توقیفی فاقد دستور قضایی خبر داد. 
سردار سید کمال‌هادیانفر به خبرگزاری ایسنا گفت: با تدابیر اتخاذ شده، بنا شد تا به مناسبت عید مبعث و همچنین اعیاد شعبانیه و نوروز ۱۴۰۱ طرح ترخیص وسایل نقلیه توقیفی که فاقد دستور قضایی باشند، اجرا شود و امکان ترخیص این خودروها و موتورسیکلت‌ها از 9 اسفند در سراسر کشور فراهم شده است.
هادیانفر ادامه داد: در همین راستا از ۹ اسفند تا پایان امسال ترخیص موتورسیکلت‌ها و خودروهای توقیفی که فاقد حکم قضایی باشند با یکسری شرایط ویژه انجام خواهد شد و دارندگان این وسایل می‌توانند با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ و انجام اقدامات لازم، وسایل نقلیه توقیفی خود را ترخیص کنند. 
وی با بیان اینکه هنگام ترخیص خودرو باید تمامی مدارک مربوط به مالکیت وسیله نقلیه یا مدارک مربوط به تصرف آن همراه درخواست‌کننده باشد، درباره شرایط ویژه برای ترخیص این خودروها نیز گفت: پرداخت جرایم به صورت قسط‌بندی و بدون هیچ پیش پرداختی خواهد بود. همچنین هزینه‌های پارکینگ که متعلق به بخش خصوصی است با یکسری پیگیری‌ها به حداقل رسیده است.
رئیس‌پلیس راهنمایی و رانندگی درباره امکان تمدید این طرح بیان داشت: احتمال تمدید این طرح مطرح نیست و لازم است افراد واجد شرایط در فرصت مناسب و باقی مانده به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و نسبت به رفع توقیف خودرو و موتورسیکلت خود اقدام کنند.
هادیانفر همچنین با بیان اینکه سیاست پلیس راهنمایی و رانندگی این است که تا جای امکان خودروها توقیف نشوند، افزود: البته اگر در جایی برابر قانون مجبور به این کار باشیم حتما نسبت به توقیف وسیله نقلیه متخلف اقدام خواهد شد. 
وی درباره طرح قبلی برای ترخیص وسایل نقلیه توقیفی و موتورسیکلت‌های رسوبی اظهارداشت: در طرح قبلی حدود ۹۷ درصد خودروهای توقیفی
و ۷۰ درصد موتورسیکلت‌های توقیفی که اصطلاحا به آنها رسوبی نیز گفته می‌شود، ترخیص شدند.
نام:
ایمیل:
* نظر: