kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۷۵۸۸
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷

 

*اتحادیه جهانی کشتی در خبری برترین ورزشکاران ماه را کشتی آزاد، فرنگی و زنان اعلام کرد.براین اساس امیرمحمد یزدانی که یکشنبه شب در جام یاشاردوغو موفق به کسب مدال طلای وزن ۷۰ کیلوگرم شده بود، در کشتی آزاد ورزشکار منتخب ماه شد. یزدانی در طول ۷ سال فعالیت حرفه‌ای ۴ مدال نقره در تورنمنت‌های مختلف شد و این نخستین طلای آزادکار کشورمان محسوب می‌شود. در کشتی فرنگی یونس از ترکیه و در کشتی زنان سوخه از مغولستان انتخاب شدند.
*محمد پولادگر، معاون توسعه ورزش قهرمانی وزیر ورزش، ظهر دوشنبه در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال توضیح داد: افتخاراتی که کسب شده است کافی نیست و انتظارات خانواده بسکتبال بیش از این‌هاست. الان بالاترین افتخار ما قهرمانی آسیا است، اما یادمان باشد که ما در بازی‌های آسیایی هنوز قهرمان نشده‌ایم که برای ما بسیار مهم است. هرچند قهرمانی در بازی‌های آسیایی بسیار سخت است و نیاز به تلاش بسیار و همت جدی دارد.
*امین قربانی که پس از پیمان فخری، سرمربی تیم ملی شمشیربازی سابر شد، هفته گذشته ناگهان از سمت خود کناره‌گیری کرد اما اکنون مشخص شده که قرار نیست این کناره‌گیری پذیرفته شود و همکاری‌ها ادامه خواهد داشت. تیم ملی شمشیربازی سابر برای حضور در جام جهانی مجارستان آماده می‌شود و قربانی از دیروز در تمرینات تیم ملی حاضر شد.
*محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی اظهار داشت: مسابقات جام تختی که همه ساله به نام یک کشتی‌گیر بزرگ برگزار می‌شود، امسال به عنوان مرحله آخر انتخابی تیم ملی در ایران از سطح خوبی برخوردار بود. همه داشته‌های ما به جز 7 مدال‌آوری که در 6 وزن از این مسابقات معاف بودند، در این رقابت‌ها حاضر بودند و هر مسابقه‌ای هیجان خودش را داشت و من و تمام کسانی که در سالن حضور داشتند، واقعاً از مسابقات راضی بودند. بنا درخصوص کشتی‌گیرانی که به اردو دعوت خواهند شد، گفت: طبیعتاً نفرات اول و دوم جام تختی در اردو حضور خواهند داشت و برخی نفرات سوم هم به اردو دعوت می‌شوند.در نهایت 38 نفر شامل همه این نفرات به همراه 7 نفری که معاف بودند، به اردو دعوت می‌شوند، آن هم به دلیل اینکه نفرات باید رُند باشند و دو به دو مقابل هم قرار بگیرند. سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درخصوص زمان برگزاری اردوها عنوان کرد: برای مسابقات آسیایی مغولستان که اواخر فروردین ماه برگزار می‌شود، 3 مرحله اردو خواهیم داشت و اولین مرحله اردوی ما از روز 15 اسفند ماه برگزار خواهد شد.
*نشست هم‌اندیشی اعضاى هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال با رؤساى هیئت‌هاى استان‌ها دیروز در هتل آکادمی مرکز ملی فوتبال برگزار شد. اعضاى هیئت‌رئیسه و رؤساى هیئت‌هاى فوتبال در این نشست صمیمی پیرامون آخرین شرایط فدراسیون، موضوعات مرتبط با اساسنامه، تعاملات و همکاری‌های فدراسیون و استان‌ها گفت‌وگو کردند.
*پژمان درستکار در پایان جام یاشاردوغوی ترکیه که با سه مدال طلای امیرمحمد یزدانی، احمد بذری و محمدحسین محمدیان و برنز علی سوادکوهی تمام شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال جام یاشاردوغو به‌عنوان رنکینگ اتحادیه جهانی در نظر گرفته شده بود، از سطح کیفی بالایی برخوردار بود، ضمن اینکه این اولین مسابقه بین‌المللی بعد از جهانی نروژ بود که قهرمانان و تیم‌های زیادی تمایل به شرکت در آن داشتند، همین مسئله سطح مسابقات را بالا برد و دیدیم که چندین قهرمان جهان هم در این جام شکست خوردند. سرمربی تیم ملی آزاد در مورد برنامه‌های پیشِ‌روی این تیم تصریح کرد: مسابقات انتخابی جام تختی را در پیش داریم و بعد از آن اردوی تیم ملی برای مسابقات قهرمانی آسیا آغاز می‌شود، این اولین میدان رسمی تیم ملی ما خواهد بود.
*تیشه‌گران رئیس‌فدراسیون ناشنوایان گفت: در شرایطی اردیبهشت ماه در المپیک ناشنوایان شرکت خواهیم کرد که از نظر اعتباری به سختی در مضیقه هستیم و بدهی زیادی به جهت برگزاری اردوها و آماده ‌سازی ورزشکاران اعزامی به این رویداد بزرگ داریم.

نام:
ایمیل:
* نظر: