kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۷۵۵۲
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸
وزیر امور خارجه در تماس تلفنی با سرپرست سفارت ایران در ورشو پیگیر آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین که به لهستان رسیده‌اند، شد و بر فراهم کردن امکانات ضروری برای آنها تأکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی با حسین غریبی، سرپرست سفارت ایران در لهستان، آخرین وضعیت ایرانیان مقیم اوکراین را که به لهستان رسیده‌اند، جویا شد.
به گزارش فارس، وی ضمن تقدیر از اقدامات به عمل آمده، از سفیر کشورمان خواست که علاوه‌بر فراهم آوردن همه‌گونه امکانات ضروری برای ایرانیان شامل استقرار در مکان مناسب و رسیدگی‌های لازم دیگر، مایحتاج مورد نیاز از جمله مواد غذایی و بهداشتی در اختیار اتباع کشورمان قرار گیرد.
سرپرست سفارت کشورمان نیز در این تماس با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت ایرانیان، تاکید کرد: اقدامات لازم برای اسکان و تامین دیگر مایحتاج ایرانیان انجام شده و انتقال هوایی ایرانیان از ورشو به تهران در حال انجام است. وی در عین حال اشاره کرد به دلیل صف طولانی مرزی، ورود به لهستان با کندی انجام می‌شود.
همچنین سفارت ایران در بوداپست در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اتباع ایرانی بدون نیاز به روادید مجارستان و صرفا با داشتن گذرنامه معتبر و ارائه کارت اقامت قانونی در اوکراین، می‌توانند برای بازگشت به کشور وارد خاک مجارستان شوند.
علاوه‌بر این، سفارت ایران در کی‌یف در اطلاعیه‌ای به ایرانیان مقیم اوکراین که به سمت مرزهای غربی این کشور در حرکت هستند، توصیه کرد که در طول مسیر منتهی به نقاط مرزی اوکراین با همدیگر در ارتباط باشند و در دسته‌های چند نفری حرکت و از اطلاعات یکدیگر در مسیرها استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: