kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۷۴۵۱
تاریخ انتشار : ۰۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۲
معاون قضایی دادستان کل کشور خبر داد
فردی با دریافت وام‌های چند ده میلیارد تومانی بدون وثیقه اثری از حضور وی در کشور نیست.
 
 
 
ساری- خبرنگار کیهان:
 
سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرک صنعتی امامزاده عبدالله(ع) آمل گفت: مشارکت بانک‌ها در حمایت از تولید کم است و در مواردی مشاهده می‌شود افرادی بدون وثیقه‌های تضمین آور، وام‌های چند ده میلیارد تومانی دریافت می‌کنند و بعد از آن ردپای آنها در کشور مشخص نیست اما همین بانک جلوی پای تولید‌کننده واقعی برای دریافت تسهیلات هزار و یک سنگ اندازی می‌کند.
به گفته وی این رفتار بانک‌ها درتعارض با دستور مقام معظم رهبری در تحقق شعار سال و حمایت همه‌جانبه از تولید است و دود این نوع تعارض منافع فقط به چشم مردم و تولیدکننده می‌رود.
وزارت اقتصاد در تعریف ابر بدهکار بانکی می‌گوید افرادی که ۱۰ درصد از اندوخته بانک‌ها را در قالب تسهیلات دریافت کرده، ولی اقساط آن را به بانک پرداخت نکنند، به‌عنوان ابربدهکار بانکی شناخته می‌شوند.
عمرانی گفت: مدیران بانک‌ها بدانند که مردم و تولید‌کنندگان چیز اضافی ازآن‌ها ویا اقدام غیرقانونی نخواسته و نمی‌خواهند، آنچه خواست هم مردم، تولیدکنندگان و دستگاه قضایی است، عمل کردن بانک‌ها طبق قوانین و دستورات دولت است.
معاون قضایی دادستان کل کشور افزود: برخی تولیدکنندگان اعتقاد دارند که اگر دولتی‌ها کاری به ما نداشته باشند، ما خودمان برای توسعه کشور تمام قد ایستاده‌ایم، به شرطی که امضای خوبه هم پای برخی خواسته‌های به حق آنها هم‌زده شود.
وزارت اقتصاد و امور دارایی اعلام کرده بود تا پایان شهریور ۱۴۰۰ حدود ۲۳۶ هزار میلیارد تومان مطالبات غیرجاری کل شبکه بانکی کشور رقم خورده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: