kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۷۲۸۶
تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
 
 
 
۳۷ روز پس از دستور رئیس‌قوه قضائیه برای آزاد‌سازی بستر و حریم رودخانه کرج، کلنگ ساخت اولین تفرجگاه عمومی «پارکرود» به زمین خورد.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه، ۲۷ دی ماه بود که حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در جلسه شورای عالی قوه قضائیه دستورات مهمی پیرامون موضوع مهم و چالش برانگیز تصرف اراضی ملی و منابع طبیعی و تغییر کاربری‌ها صادر کرد.
رئیس‌قوه قضائیه در این جلسه به ساخت و ساز‌های غیر قانونی در حاشیه رودخانه کرج اشاره کرد و گفت: کار جدی و همه‌جانبه را از این رودخانه شروع کنیم؛ دستگاه‌های حاکمیتی، عمومی و افراد عادی در بستر رودخانه و نه در حریم آن ساخت‌وساز داشته‌اند باید در این مورد اقدامی یکپارچه و هماهنگ صورت گیرد.
محسنی اژه‌ای در همین جلسه و در راستای آزاد ‌سازی حریم رودخانه کرج دستور تخریب ساختمان مربوط به 
قوه قضائیه را به عنوان اولین ساختمان صادر کرد.
پس از پیشگامی قوه قضائیه در تخریب کامل ساخت و ساز متعلق به خود، تصرفات دیگر نهاد‌های دولتی، حاکمیتی و نظامی و همچنین بخشی از تصرفات متعلق به افراد حقیقی در حریم و بستر رودخانه کرج تخریب شد؛ روندی که همچنان ادامه دارد.
بسیاری از این ساختمان‌ها قدمت ۶۰ تا ۷۰ ساله دارند و در ۷۰ سال گذشته در تصرف خصوصی بوده است و اینک با دستور محسنی اژه‌ای به عموم واگذار می‌شود.
بنابر تأکیدات رئیس‌قوه قضائیه، مقرر شد که در هر قسمتی از مسیر رودخانه که به جهت موقعیت منطقه امکان داشته باشد، با رعایت مقررات قانونی و ضوابط 
زیست محیطی، تفرجگاه ساحلی برای استفاده عموم مردم ایجاد شود.
حالا ۳۷ روز پس از دستور رئیس‌دستگاه و آزاد‌سازی بخش زیادی از تصرفات حاشیه رودخانه کرج، در راستای اجرای بدون تبعیض قانون و بهره مندی همه مردم از مواهب خدادادی، کلنگ ساخت اولین تفرجگاه عمومی «پارکرود» با حضور رئیس‌کل دادگستری استان البرز به زمین زده شد.
فاضلی هریکندی رئیس‌کل دادگستری استان البرز در رابطه با اقدامات انجام شده برای دسترسی عموم مردم به اراضی آزاد شده در حریم رودخانه کرج گفت: بخشی از اراضی حریم رودخانه کرج که با دستور رئیس‌قوه آزاد‌سازی شده‌اند به مساحت ۳۷ هزار متر مربع در اختیار شهرداری کرج قرار‌داده شده است تا با رعایت مسائل زیست محیطی برای استفاده عموم مردم، تفرجگاه ساحلی احداث شود، در همین راستا اولین کلنگ برای احداث اولین تفرجگاه صبح دیروز به زمین زده شد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: