kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۸۴۱
تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۲
مقاومت یمن حجت را بر صهیونیست‌ها تمام کرد
عضو ارشد انصارالله می‌گوید «اسرائیل که از عملیات صنعا علیه ابوظبی ترسیده چطور می‌تواند برای حمایت از امارات به این کشور تضمین بدهد... تحرکات رژیم صهیونیستی را رصد می‌کنیم و آماده پاسخ به هر تجاوزی هستیم».

حملات موفق انصارالله به امارات باعث واکنش‌های مختلفی شده است. بسیاری، این حملات را عاملی مهم در تغییر معادلات نبرد ارزیابی کرده‌اند. در این میان انصارالله هم اعلام کرده که این تنها یک پیام هشدار بود و در صورت تداوم جنایت ائتلاف سعودی پاسخ‌های محکم تری در راه خواهد بود.
«علی القحوم» عصو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اما در گفت‌وگویی با شبکه «المیادین» گفته: «عملیات انجام شده علیه ابوظبی «إعصار الیمن» (طوفان یمن) دلالت‌های نظامی، امنیتی و راهبردی بسیاری دارد؛ امارات به صحنه یمن بازگشت تا در کنار سعودی بار دیگر دست به کشتار بزند.» وی ضمن اعلام اینکه امارات فکر می‌کرد توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی حفاظت می‌شود، افزود: «امارات به یک هدف تبدیل شده است.»
«القحوم» این را هم گفت که: «امارات و سعودی از داعش و القاعده در جنگ علیه یمن حمایت کردند. پاسخ ما به اقدامات اخیر، آخرین نخواهد بود، گزینه‌های ما نامحدود است و بانک اهداف مشخصی است. ما اهداف حساس در سعودی و امارات را رصد می‌کنیم و از مردم یمن در مقابل هر تجاوزکننده‌ای دفاع می‌کنیم.» وی ضمن اعلام اینکه با گذشت هفت سال از جنگ یمن، یمن به سلاح‌هایی دست پیدا کرده که بازدارندگی را در هم می‌شکند افزود: «هیچ کسی نمی‌تواند سیاست استعماری را بر یمن تحمیل کند و ما در نبردی طولانی مدت هستیم.»
چشم در برابر چشم و دندان در برابر دندان
این عضو دفتر سیاسی انصارالله در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «عملیات طوفان یمن اهداف اقتصادی را در امارات هدف گرفت. یمنی‌ها از گرسنگی نخواهند مرد و امارات و سعودی هدف گرفته خواهند شد... اگر سعودی و امارات از یمن دست بکشند برای آنها بهتر است و اگر چنین نکنند ما پاسخ‌های بسیاری داریم. ما تا زمانی که تجاوز به یمن ادامه داشته باشد می‌جنگیم، یمن چیزی برای از دست دادن ندارد. یمن در این مرحله قاعده چشم در برابر چشم و دندان در برابر دندان را ثابت خواهد کرد.»
امارات به دستور آمریکا به یمن بازگشت
وی در پیامی هم به آمریکا و رژیم صهیونیستی فرستاد: «پاسخ یمن به شما در زمان و مکان مناسب خواهد آمد. یمن از توانایی‌های دریایی، هوایی و زمینی برای دفاع از خود برخوردار است. پروژه‌های آمریکا و اسرائیل در شن‌های یمن و کوه‌های آن دفن خواهند شد. آمریکا مزدوران محلی در یمن، ارتش سودان و
بلاک واتر را به مشارکت درجنگ یمن سوق داد...ما اطلاعاتی داریم که تأکید می‌کند امارات به دستور آمریکا به میدان یمن بازگشت. جنگنده‌های اسرائیلی در حملات به یمن مشارکت دارند. آمریکاست که جنگ یمن را فرماندهی می‌کند و محاصره دریایی را بر یمن تحمیل کرده است.»
نبض اقتصادی امارات و سعودی را می‌زنیم
عضو دفتر سیاسی انصارالله در ادامه گفت: «مواضعی که نیروهای ما در امارات هدف قرار‌دادند راهبردی بود. موشک‌های بالستیک و بالداری که عمق امارات را هدف گرفت ساخت یمن بود. ما پهپادهایی داریم که می‌توانند مسافت‌های زیادی را طی کنند بدون اینکه رادارهای امارات به وجود آنها پی ببرند. صنعاء تصمیم دارد با موشک‌هایی پاسخ دهد که نمی‌توانند آن را رصد کنند...نبض اقتصادی سعودی و امارات تا زمانی که به محاصره یمن ادامه دهند، هدف گرفته خواهد شد؛ اقتصاد در مقابل اقتصاد؛ شهر در برابر شهر و فرودگاه در برابر فرودگاه.»
وی ادامه داد: «این جهان فقط زبان زور می‌فهمد و این زبان زور است که از یمنی‌ها محافظت خواهد کرد. راه‌حل سیاسی مسئله یمن در لغو محاصره، آزادی اسرا و بهبود وضعیت انسانی است. امارات و سعودی سازمان‌های بشردوستانه در یمن را خریده‌اند.»
اسرائیل از یمن بزرگ بترسد
القحوم ضمن اعلام اینکه «رژیم اسرائیل از گسترش توانمندی‌های یمن بیم دارد» افزود: «اسرائیل از رسیدن موشک‌های ما (به اسرائیل) بیم دارد. مطمئنا پاسخ‌هایی به دشمن اسرائیلی وجود خواهد داشت. ما تحرکات اسرائیل در منطقه را زیر نظر داریم و اسرائیل باید از یمن بزرگ بترسد... جنگ تفریح نیست و آمریکا و امارات باید این را بفهمند. امارات و سعودی تا زمانی که آمریکا تصمیم نگیرد از جنگ علیه یمن خارج نمی‌شوند و ما با تمام قدرت در برابر پروژه آمریکا ایستاده‌ایم.»
حضور آمریکایی‌ها در حضرموت
القحوم افزود، آمریکا، سعودی و امارات باید یمن را برای یمنی‌ها رها کنند تا سرنوشتشان را خود تعیین کنند. آمریکایی‌ها در حضرموت حضور دارند و به دنبال اجرای پروه خود هستند. همچنین ما در برابر تجاوزی بزرگ برای تغییر هویت در جزیره سقطری هستیم. وی سپس گفت، بر اساس اطلاعات اولیه، امارات در پی عملیات اعصارالیمن دستپاچه و سردرگم شده است. وی افزود:« جنگنده‌های آمریکایی در جنگ در جبهه شبوه و مأرب مشارکت دارند و ما بر اساس راهبردی واضح برای پایان این نبرد کار می‌کنیم. اسرائیل چگونه می‌تواند برای حفاظت از امارات تضمین بدهد در حالی که خود از عملیات ما دچار ترس شده است؟»
القحوم در پایان گفت:« برای ما مهم نیست که آمریکا به توانایی‌ها ما اذعان کند. آنچه برای ما مهم است این است که به هر تجاوزی پاسخ دهیم. اگر اسرائیل مستقیما مداخله کند پاسخ خواهیم داد و آماده هدف گرفت هر طرف تجاوزکننده‌ای هستیم.»
از سوی دیگر، شیخ علی الاسدی رئیس‌شورای سیاسی جنبش نجبای عراق از عملیات موشکی پهپادی نیروهای یمنی در پاسخ به تجاوزهای رژیم امارات استقبال کرد و گفت: «پیروزی‌های محقق شده در مقابله با رژیم کوچک امارات که منبع ویرانی و بازوی شرارت و استکبار در منطقه است را به برادران آزاده‌مان در جنبش انصارالله و فرمانده پیروزشان «سید عبدالملک الحوثی» تبریک می‌گوئیم.» شیخ «علی الاسدی» ضمن انتقاد از اقدامات امارات در سطح منطقه، تصریح کرد: «این دولت کوچک در تکاپو برای ایفای نقشی بزرگ‌تر از توانایی‌های خود می‌باشد و جامه‌ای بر تن کرده است که قواره حجم ناچیزش نیست!»
به دنبال حملات موفق انصارالله به امارات، ائتلاف سعودی با کشتار غیر نظامیان یمن در حال انتقام گرفتن است. شبکه تلویزیونی «المسیره» یمن اعلام کرد که جنگنده‌های اماراتی وابسته به ائتلاف سعودی-آمریکایی، در بامداد چهارشنبه‌، در ۱۲ نوبت، صنعاء، پایتخت یمن را بمباران کرده‌‌اند. لحظاتی پس از انتشار این خبر، پایگاه خبری «انصارالله» یمن به نقل از یک منبع آگاه نظامی اعلام کرد که شمار حملات هوایی علیه صنعاء از بامداد چهارشنبه به ۱۵ نوبت رسیده است و هنوز آسمان صنعاء شاهد پرواز پرشمار جنگنده‌های ائتلاف سعودی-اماراتی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: