kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۴۹۶
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
یک نشریه آمریکایی اعلام کرد، دو سال پس از ترور «سردار قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، سرویس مخفی ایالات متحده همچنان به ردیابی و نظارت بر پیام‌های انتقام‌جویانه علیه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا که دستور این ترور را صادر کرد، ادامه می‌دهد.

 


نشریه نیوزویک در گزارشی با اشاره به پشت‌سر گذاردن دومین سالگرد ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا، از نگرانی مقامات اطلاعاتی آمریکا نسبت به پیامد‌های این ترور که به دستور مستقیم دونالد ترامپ اجرا شد، خبر داده است. تارنمای نشریه نیوزویک نوشت: دو سال پس از ترور «سردار قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، سرویس مخفی ایالات متحده همچنان به ردیابی و نظارت بر پیام‌های انتقام‌جویانه علیه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا که دستور این ترور را صادر کرد، ادامه می‌دهد.
همچنین «جاستین ویلان» سخنگوی سرویس مخفی آمریکا به نیوزویک گفت: «سرویس مخفی ایالات متحده همه تهدیدات علیه افراد تحت حفاظت را جدی می‌گیرد». هرچند براساس پروتکل‌های این نهاد، ویلان جزئیاتی در مورد فرآیند اجراشده برای بررسی تهدیدات احتمالی ارائه نکرد.
در روزهای اخیر هم پویانمایی برگزیده پویش «قهرمان» که به موضوع انتقام از قاتلان شهید سلیمانی پرداخته بازتاب گسترده‌ای در بین رسانه‌ها و سیاستمداران آمریکایی داشته است.
همچنین تاکید مجدد رهبر انقلاب بر موضوع تقاص از قاتلان شهید سلیمانی و همچنین اظهارات فرمانده‌کل سپاه مبنی بر اینکه انتقام سردار سلیمانی یک استراتژی و آرمان است، نشان می‌دهد گذشت زمان موجب فراموشی موضوع انتقام از قاتلان سردار دل‌ها نمی‌شود.
نیوزویک در ادامه نوشت: در حالی که از زمان حمله هوایی ۳ ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ۹۸) که منجر به ترور سردار سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران به همراه فرمانده دوم حشدالشعبی شد، پیام‌های آشکار برای انتقام از رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و مقامات ارشد دولت او به‌طور پیوسته مطرح شده، به نظر می‌رسد این روند در دومین سالگرد ترور سردار سلیمانی تشدید پیدا کرده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: