kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۴۸۶
تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۵
رئیس ‌فدراسیون فوتبال اعلام کرد
رئیس‌ فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال بی‌نظمی و بی‌اخلاقی را برنمی‌تابد. فوتبال جایی است که باید اسطوره‌‌سازی شود. ستاره بی‌اخلاق و بی‌نظم هیچ دردی دوا نمی‌کند و به درد خودش هم نمی‌خورد.
 
 
 
سرویس ورزشی-
 
مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال زنان ایران برای حضور در مسابقات جام ملت‌های آسیا دیروز با حضور مسئولان فوتبال و غیرفوتبال برگزار شد. یکی از میهمانان ویژه این مراسم انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور بود.خزعلی که در مراسم قبلی تیم ملی فوتبال زنان هم حضور داشت، حمایت خود و دولت را به دختران فوتبالیست اعلام کرد. او همچنین پیام ویژه‌ای را از سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور برای فوتبالیست‌های ایرانی آورده بود.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در حاشیه مراسم امروز گفت: «آقای رئیس‌جمهور سلام ویژه خود را به بانوان ورزشکار و افتخارآفرین رسانده، توفیق تیم ملی بانوان ایران را از خداوند منان طلب کرد.»او سپس پیام ابراهیم رئیسی را برای ملی‌پوشان زن ایران خواند. در این پیام آمده بود: «نتیجه این مسابقات هر چه باشد صرف حضور دختران ایران زمین در عرصه مسابقات بین‌المللی ضمن رعایت شعائر اسلامی مایه افتخار و مباهات آحاد مردم ایران است. دعای خیر همه ما بدرقه راه شماست. امیدوارم همچون همیشه بدرخشید و دیده به راهتان هستیم.»
اهمیت نظم و انضباط برای فدراسیون فوتبال
عزیزی خادم رئیس‌فدراسیون فوتبال در این مراسم گفت: امروز را به فال نیک می‌گیریم و راهیابی تیم ملی زنان را به جام ملت‌ها تبریک می‌گویم. آنچه که اتفاق افتاده به جز الطاف الهی نیست. حداقل وظیفه حرفه‌ای ما حمایت از زنان بود و شاید کم‌ترین نقش را من داشتم. امیدواریم دختران شایسته ایران در آسیا نتیجه بگیرند اما اگر این اتفاق نیفتاد خدشه‌ای به جایگاه آنها وارد نمی‌شود. فدراسیون قوی‌تر از قبل زنان را حمایت خواهد کرد. 
رئیس‌فدراسیون فوتبال گفت: نظم و اخلاق برای ما مهم‌تر از همه چیز است. به اسکوچیچ هم گفته‌ایم فدراسیون فوتبال بی‌نظمی و بی‌اخلاقی را برنمی‌تابد. فوتبال جایی است که باید اسطوره‌‌سازی شود. ستاره بی‌اخلاق و بی‌نظم هیچ دردی دوا نمی‌کند و به درد خودش هم نمی‌خورد. پس امروز نظم و انضباط، ادب و حفظ حرمت خط قرمز ماست. هر کسی در هر جایگاهی نمی‌تواند این را قبول کند، تیم ملی را ترک کند. فدراسیون فوتبال با بی‌نظمی مماشات نمی‌کند حتی اگر بهترین بازیکن دنیا باشد، جایی در تیم ملی نخواهد داشت. کادر فنی را هم‌چون سابق حمایت می‌کنیم و اردو در آینده نزدیک شکل می‌گیرد و همه به سوی صعود به جام جهانی می‌رویم.
او در مورد استفاده از ظرفیت‌های کشور گفت: فوتبال برای همه ایرانیان است و باید فضایی را ایجاد کنیم تا از ظرفیت‌ها استفاده شود. جام جهانی قطر پیش‌رو است که تقریبا ۱۰ سال پیش فیفا اعلام کرد قطر میزبان است اما ما هیچ کاری نکردیم. بحثم فدراسیون فوتبال نیست بلکه باید کارهایی انجام می‌شد. یکی از مراکز ما کیش است. در ۶، ۷ ماه گذشته چهار تیم ملی بزرگسالان به کیش رفته‌اند که دو بار برای تیم ملی زنان بوده است‌. این نشان می‌دهد که فدراسیون نگاهش نه تنها استفاده از ظرفیت‌های کشور است بلکه وقتی در حوزه خلیج‌فارس جایی مثل کیش را داریم، باید از آن استفاده کنیم که به نفع آنها و ماست.
رئیس‌فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: مهم‌ترین پارامتر و ممیزی برای هر سازمانی عملکرد آن است و خیلی به بیان نیست ما هم وظیفه خود می‌دانیم که قدم برداریم. اعتقاد داریم هر گاه نیت آدم‌ها پاک باشد و قدم در مسیر بردارند راه برایشان باز می‌شود و ما امروز می‌بینیم نه تنها امکانات فراهم شده بلکه شما بی‌سابقه‌ترین صعود را به جام ملت‌ها داشته‌اید. جام ملت‌ها تورنمنت بسیار مهمی است ما با تحریم ظالمانه روبه‌رو هستیم با این شرایط همه به زنان افتخار می‌کنیم. امروز مردم شما را می‌شناسند و رسانه در موردتان حرف می‌زند. نتیجه این بوده که کنار هم بوده‌ایم‌. با تکدر و توطئه و توهم راه به جایی نمی‌رسد. معتقدم مسیری و دری که خدا به روی آدم بگشاید نمی‌تواند این مسیر را ببیند.
وی در مورد اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: زمان کمی داریم اما با دوستان در مجلس صحبت کرده‌ایم. امیدوارم در چند روز آینده بتوانیم مشکل را حل کنیم چون اساسنامه بحث بسیار مهمی است. عزیزی خادم درخصوص صعود به جام جهانی، یادآور شد: فضایی که رخ داده اول لطف خدا و بعد دعای خیر مردم بوده است. امیدوارم شاهد سریعترین صعودها به جام جهانی و جشن ملی باشیم فوتبالی که پیش از این از جام جهانی حذف شد اما مسیری پیش آمده که شاهد سریعترین صعود باشیم.
او افزود: امروز تفاوت و تمایز را می‌بینید و حقیقت توسعه فوتبال را هم همین طور. استعدادیابی سنگینی را اولین بار در بخش بانوان انجام دادیم. رئیس‌فدراسیون فوتبال در مورد نوروز کاپ گفت: با دوستان‌مان در آسیای میانه جام نوروز کاپ را در نظر گرفته‌ایم. ما آمادگی داریم فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد دیپلماسی رسمی می‌تواند به ما کمک کند تا مناسبات‌مان را در منطقه بیشتر تقویت کنیم.
پرونده مدافع جنجالی باز است
اشاره رئیس‌فدراسیون فوتبال به نظم و انضباط و بیان این جمله که ستاره‌های بی‌اخلاق جایی در تیم ملی ندارند در شرایطی است که فدراسیون هنوز واکنشی نسبت به حواشی حسین کنعانی زادگان مدافع تیم ملی فوتبال نشان نداده است. دیروز خورشیدی سرپرست تیم ملی فوتبال کشورمان سرپرست تیم ملی ایران درباره زمان اینکه تکلیف حضور محمدحسین کنعانی زادگان با توجه به فایل‌های صوتی و تصویری شخصی که از او منتشر شده است چه خواهد شد گفت: پرونده او در حال بررسی است. کنعانی‌زادگان در قطر است و برای تیم باشگاهی خود بازی می‌کند. نماینده این بازیکن این هفته به کمیته اخلاق می‌آید. پرونده او مفتوح است و بستگی به تصمیم کمیته اخلاق دارد که در این باره تصمیم گیری کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: