kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۴۱۶
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۹
بیش از 80 مبارز زندانی در بحرین، کتابی درباره شهید حاج قاسم سلیمانی نوشتند و آن را به رهبر معظم انقلاب اسلامی هدیه دادند.


حجت‌الاسلام سیدکمیل باقرزاده، طی یادداشتی در فضای مجازی نوشت:
«دومین سالگرد عروج حاجی را هم پشت‌سر گذاشتیم؛ با کلی برنامه و مراسم و تولیدات متنوع مردمی و حاکمیتی ایرانی و خارجی. اما در این بین، شاید متفاوت‌ترین اثر فرهنگی، کتاب «لواءالقلوب» (سردار دل‌ها) بود.
کتابی که حاصل زحمت بیش از ۸۰ زندانی است! مبارزان بحرینی گرفتار در زندان‌های جهنمی رژیم آل‌خلیفه تصمیم می‌گیرند از داخل زندان به روح مطهر حاجی ادای احترام کنند؛ هر کدام نامه‌ای می‌نویسند؛ یکی دل‌نوشته و دیگری خاطره؛ یکی از حال و هوای زندان هنگام رسیدن خبر عروج حاجی می‌گوید، و دیگری از تأثیر یاد حاجی در حفظ روحیه خود زیرشکنجه‌های سخت و بالا رفتن صبر و تحمل زندانیان یاد می‌کند، و آن یکی با حاجی عهد می‌بندد که به وصیت حاجی درباره «آقا» عمل کند و تا پای جان دست از «سید علی» برندارد. دست آخر هم کتاب را به رهبر عزیز انقلاب اسلامی اهدا کرده‌اند.
من نمی‌دانم ایده تولید این کتاب عجیب اولین‌بار به ذهن چه کسی رسیده است و کدام همت عالی توانسته این همه زندانی امنیتی را بر سر یک پروژه فرهنگی گرد هم جمع و هماهنگ کند و کدام اراده پولادین و ذهن زیرک موفق شده این همه نامه‌ حساس را بدون اینکه دستگاه امنیتی جهنمی آل‌خلیفه متوجه شود از زندان خارج کند، ولی یک چیز را خوب می‌دانم: کار کردن برای شهدا توفیق می‌خواهد نه پول و امکانات و مؤسسه و اسم و رسم و سروصدا، و اگر چنین شد، می‌توانی از داخل زندان هم (آن هم نه یک زندان معمولی) مؤثر باشی و پیامت را برسانی. خدایا به ما هم توفیق و اخلاص و تأثیر عنایت بفرما.»

 

نام:
ایمیل:
* نظر: