kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۳۳۴
تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۵
رئیس سازمان سینمایی عنوان کرد: چهلمین جشنواره فیلم فجر بعد از رکود سینما در دوران کرونا در تمام استان‌های ایران به‌طور همزمان برگزار می‌شود.

 

محمد خزاعی اظهار داشت: این کار در راستای عدالت فرهنگی و هنری و تمرکززدایی صورت می‌گیرد.
وی یادآور شد: شایسته است که در تمام مناطق ایران جوانان حامی سینما نیز تماشاگر مهم‌ترین اتفاق سینمایی کشور باشند و این امر باعث یک شور و نشاط ملی می‌شود. از این رو سازمان سینمایی حامی اجرای این جریان خواهد بود و حمایت مالی اکران فیلم‌ها را برعهده خواهد داشت.
رئیس سازمان سینمایی با‌ اشاره به اینکه کرونا باعث شده تا چرخ سینما کمی‌کندتر از قبل حرکت کند؛ توضیح داد: چهلمین جشنواره فیلم فجر در حالی برگزار می‌شود که سینما آسیب‌دیده این جریان است و به همین دلیل سازمان سینمایی تصمیم گرفته است با برگزاری سراسری جشنواره در سطح استان‌های کشور، شور و شوق را در جامعه بار دیگر تقویت کند. ضمن اینکه جوانان مشتاق بسیاری در شهر‌های مختلف ایران حضور دارند که به سینما علاقه‌مند هستند و این امر باعث می‌شود تا آنها نیز در این رویداد مهم سینمایی شرکت کنند و از این فضا استفاده کنند. وی خاطرنشان ساخت: چتر فجر باید بر فراز کل سینما گسترده باشد و از آنجایی‌که این جشنواره به مثابه یک رویداد اجتماعی در دل جشن‌های دهه مبارکه فجر قلمداد می‌شود لازم است مردم در شهر‌های مختلف کشور و به‌صورت ویژه‌تر، همه خانواده سینما با سلایق مختلف را دربر بگیرد. به گفته او، جشنواره فیلم فجر صرفا یک جشنواره سینمایی نیست بلکه رویدادی فرهنگی است و باید با نگاهی عدالت‌محور اثرات و دستاورد‌های آن شامل کل جامعه شود. خزاعی با‌ اشاره به ضرورت رونق سینما‌ها و نشاط عمومی جامعه و استقبال مردم از سینما‌ها خاطرنشان ساخت: جشنواره چهلم باید سرآغازی باشد برای دوره‌ای جدید در سینما و شاهد سیر تحولات ساختاری در سینما باشیم و سینما را بیش از پیش در سبد استفاده خانواده‌ها و جامعه ببینیم.
چهلمین جشنواره فیلم فجر در دو بخش فرهنگی و رقابتی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: