kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۲۲۶
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۷

 

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دیروز با رشد کم‌جان 1928 واحد همراه شد و به رقم یک میلیون و 334 هزار و 683 واحد رسید.
به گزارش فارس، همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 1285 واحد به رقم 353 هزار و 396 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 349 هزار میلیارد تومان رسید. معامله‌گران دیروز بیش از 5 میلیارد اوراق و سهام در قالب 317 هزار فقره معامله و به ارزش 2413 میلیارد تومان دادوستد کردند.
نمادهای فولاد مبارکه، ایران خودرو و بانک ملت بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را داشته و نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس، پتروشیمی پردیس، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین و مبین انرژی خلیج‌فارس بیش‌تری اثر کاهشی بر شاخص بورس را داشتند.
در فرابورس ایران هم شاخص کل 47 واحد افزایش یافت و به رقم 18 هزار و 65 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از 994 هزار میلیارد تومان شد، ارزش بازار پایه فرابورس به 317 هزار میلیارد تومان رسید.
معامله‌گران در فرابورس ایران بیش از یک میلیارد سهام، حق تقدم و و اوراق مالی در قالب 154 هزار فقره معامله و به ارزش 3279 میلیارد تومان دادوستد کردند که با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس از 5600 میلیارد تومان فراتر رفت. دیروز نمادهای آریاساسول، هلدینگ گردشگری میراث فرهنگی، صنعتی مینو، صبا تامین، پتروشیمی زاگرس و پتروشیمی تندگویان بیش‌ترین اثر افزایشی بر شاخص فرابورس را داشته و نماد پتروشیمی مارون بیش‌ترین اثر کاهشی بر شاخص فرابورس را داشتند. سرمایه‌گذاری در بورس همراه با ریسک و نوسان است و کارشناسان توصیه می‌کنند، سرمایه‌گذاران از طریق صندوق‌های با درآمد ثابت و به صورت غیرمستقیم وارد بازار سرمایه شوند.
از طرفی قرار است کارگروهی توسط شورای عالی بورس برای پیگیری سهام عدالت و دریافت سود عملکرد شرکت‌های سرمایه‌پذیر عدالت در سال 99 و واریز آن به صورت متمرکز به حساب سهامداران عدالت تشکیل شود که هنوز این کارگروه تشکیل نشده و امیدواریم سود عملکرد سهام عدالت قبل از پایان سال به حساب‌شان واریز شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: