kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۲۲۴
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۷
وزیر کشور:
وزیر کشور گفت: با توجه به درصد بالای تزریق واکسن در افراد بالای 12 سال ضرورت بازگشایی و حضوری شدن آموزش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از گذشته مطرح است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در سی و یکمین نشست قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، اظهارداشت: دستور کار اول نشست مربوط به موضوع محدودیت سفرهای خارجی از کشورهایی که دارای بیشترین درگیری با سویه اومیکرون داشتند بود و در این خصوص مقرر شد محدودیت سفر از کشورهایی که در شرایط نرمال و کنترل شده این بیماری قرار دارند، حذف شود.
وحیدی افزود: طبق آخرین گزارش‌های ارائه شده، بیماری در هشت کشور آفریقایی که سابقا محدودیت سفر به این کشورها اعلام شده بود در شرایط کنترلی قرار دارد و برای همین محدودیت این کشورها برداشته شد. وی ادامه داد: درخصوص کشورهای اروپایی توافق شد که  محدودیت‌ها برای دو کشور فرانسه و انگلیس با توجه به ابتلای بالای بیماری ادامه یابد.
وزیر کشور درخصوص کشورهای همسایه نیز گفت: برای مسافران کشورهای همسایه به روال سابق تاکید بر داشتن دو دُز واکسن به همراه داشتن تست پی سی آر منفی است و می‌توانند با رعایت این دو اصل وارد کشور شوند.
وحیدی با اشاره به ضرورت تقویت نظارت‌ها در مرزهای کشور بیان داشت: در موضوع تردد از مرزهای زمینی تاکید بر رعایت جدی پروتکل‌ها و داشتن کارت واکسن است که باید به صورت جدی از سوی عوامل ناجا پیگیری شود. وی در ادامه با اشاره به ضرورت بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها گفت: با توجه به درصد بالای تزریق واکسن در افراد بالای 12 سال، ضرورت بازگشایی و حضوری شدن آموزش با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از گذشته مطرح است.
وزیر کشور اظهارداشت: در نشست امروز قرارگاه همچنین تاکید شد که دانشگاه‌ها و مراکز عالی آموزشی هم به خصوص در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و در موضوع دفاع از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحقیقاتی حضوری برگزار شود.
هنوز توصیه‌ای به تزریق واکسن
به افراد زیر 12 سال نشده است
وحیدی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری درخصوص این‌که با توجه به عدم واکسینه شدن دانش‌آموزان مدارس ابتدایی، وضعیت آموزش این بخش چگونه خواهد بود، گفت: مدارس ابتدایی هم مثل سایر دوره‌ها باید حضوری برگزار شود و در زمینه مسئله واکسیناسیون هنوز در سازمان جهانی بهداشت توصیه‌ای به تزریق به افراد زیر 12 سال نشده و همچنین در داخل کشور هم در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تصمیمی راجع به واکسینه شدن این جمعیت اتخاذ نشده است.
وی درخصوص آخرین وضعیت طرح هوشمند‌سازی محدودیت‌ها هم گفت: این طرح اکنون در فاز چهارم که حوزه حمل‌ونقل برون شهری است قرار دارد و البته روند اجرایی فاز اول تا سوم که به ترتیب دستگاه‌های اجرایی، حمل‌ونقل درون شهری و اصناف است به نحو مطلوبی در حال انجام است.
وزیر کشور درخصوص برخورد با ناقضین دستورالعمل‌های بهداشتی هم بیان داشت: در دستگاه‌های اجرایی پیش‌بینی شده که کارمندانی که واکسن نزده‌اند برای آنها مرخصی بدون حقوق لحاظ شود و همچنین در بخش حمل‌ونقل درون شهری هم به رانندگان پیامک تزریق واکسن ارسال شده که در صورت اجتناب از این امر برابر مقررات نمی‌توانند ادامه فعالیت داشته باشند.

نام:
ایمیل:
* نظر: