kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۲۱۸
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۷
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست از تائید حکم قصاص محیط‌بان کرمانشاهی از سوی دیوان عالی کشور خبر داد و گفت: امیدواریم زمینه‌ بازنگری و تجدیدنظر در این حکم مهیا شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سرهنگ جمشید محبت خانی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده محیط‌بان «برومند نجفی»، اظهارداشت: علی‌رغم پیگیری‌های قضایی صورت گرفته و تلاش گروهی وکلای مدافع پرونده‌ محیط‌بان «برومند نجفی» درخصوص جان‌باختن یک فرد در منطقه حفاظت شده‌ بیستون استان کرمانشاه، دیوان عالی کشور، حکم دادگاه بدوی درخصوص قصاص این محیط‌بان را تائید و ابلاغ کرد.
محبت خانی افزود: در همین راستا امیدواریم با تلاش‌های رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و همراهی رئیس قوه قضائیه، زمینه‌ بازنگری و تجدیدنظر در این حکم مطابق با دقت‌نظر در شرح وظایف یگان حفاظت محیط‌زیست و رعایت حقوق طرفین میسر و شرایط برای امنیت شغلی و فعالیت و تلاش بیش از پیش محیط‌بانان در حفاظت از طبیعت و آب و خاک ایران اسلامی مهیا شود.
گفتنی است، ۱۴ مرداد سال ۱۳۹۹ در جریان مواجهه نیروهای اجرایی یگان حفاظت محیط زیست با سرنشینان یک دستگاه خودرو پراید یک نفر از سرنشینان این خودرو  به دلیل تیراندازی صورت گرفته جان خود را از دست داد. این اتفاق در منطقه حفاظت شده بیستون و در حد فاصل روستای «سه‌چک» و پادگان حاجی‌آباد رخ داد و محیط بان برومند نجفی به اتهام قتل زندانی و آبان ماه سال جاری به قصاص محکوم شد. با پیگیری‌های صورت گرفته این پرونده برای فرجام خواهی به دیوان عالی کشور
فرستاده شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: