kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۲۰۴
تاریخ انتشار : ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۴
رئیس‌مجلس شورای اسلامی با درخواست وزیر ورزش برای رسیدگی ویژه به اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران موافقت کرد.

فدراسیون فوتبال ایران که خود را برای حضور «جیانی اینفانتینو» رئیس‌فیفا در یکی از بازی‌های تیم ملی ایران مقابل عراق و امارات آماده می‌کند، همچنان با مشکل تائید اساسنامه خود رو‌به‌رو است.فیفا که طی نامه‌های رسمی در ماه‌های اخیر خواستار تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال به عنوان نهادی مستقل و غیردولتی شده، همچنان منتظر پاسخ فدراسیون در این زمینه است. فدراسیون فوتبال که این روزها با حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان ۲۰۲۲ آسیا مواجه شده است، در جلسات متعدد مدیرانش با حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، از اهمیت تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال خبر داده و از وی خواستند تا قبل از اتمام ضرب‌الاجل فیفا، این موضوع را از طریق مجلس شورای اسلامی پیگیری کند. سجادی نیز سراغ محمدباقر رئیس‌مجلس شورای اسلامی رفت تا او را از وضعیت اضطراری برای فوتبال ایران آگاه کند.
بر اساس اعلام خبرگزاری مهر قالیباف روز دوشنبه با آگاهی از حضور جیانی اینفانتینو در اواسط بهمن ماه در تهران، دستور ویژه داد تا پرونده مربوط به اساسنامه فدراسیون فوتبال در دستور کار کمیسیون‌های مربوطه مجلس قرار گیرد. از این‌رو حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون و بخش حقوقی این نهاد به همراه حمید سجادی دیروز به مجلس رفتند تا در جلسه کمیسیون فرهنگی شرکت کرده و نمایندگان مجلس را در جریان مربوط به جزئیات اساسنامه قرار دهند.
مجلس شورای اسلامی قصد دارد ظرف مدت دو هفته بررسی روند تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال را به اتمام برساند تا با حضور اینفانتینو در تهران و احتمال برگزاری جشن صعود تیم ملی به جام‌جهانی قطر، خیال طرفداران فوتبال در کشور را از این حیث راحت کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: