kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۱۸۱
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰

 

همزمان با کرونایی شدن معاون رئیس‌ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی نخست‌وزیر این رژیم نیز هشدار داد که احتمالا 4 میلیون صهیونیست ساکن فلسطین اشغالی به اُمیکرون مبتلا شوند.
در حالی که رژیم صهیونیستی مدعی است درصد بسیار بالایی از ساکنان اراضی اشغالی را واکسینه کرده است اما اخبار و گزارش‌ها می‌گویند سایه اُمیکرون به شدت روی صهیونیست‌ها سنگینی می‌کند. دیروز رسانه‌های صهیونیستی از کرونایی شدن معاون «آویو کوخاوی»رئیس‌ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی خبر دادند. به نوشته روزنامه «جروزالم پست» سخنگوی ارتش رژیم اسرائیل روز یکشنبه گفت که معاون کوخاوی به کرونا مبتلا شده است. روز جمعه اعلام شد که تست کرونای یک محافظ کنست، یک کارمند کانال تلویزیونی کنست و یک کارمند کمیته کنست در بحبوحه شیوع سویه اُمیکرون در فلسطین اشغالی مثبت بوده است.
فارس هم در این باره نوشته «نفتالی بنت» نخست‌وزیر رژیم اسرائیل نیز یکشنبه شب به وقت تهران گفت که
« مقام‌های بهداشتی انتظار دارند بین ۲ تا ۴ میلیون اسرائیلی به کرونای اُمیکرون مبتلا شوند.» منابع خبری همچنین  از ابتلای نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد به کرونا در روزهای اخیر خبر دادند و نوشتند که تست کرونای «گیلعاد آردان» سفیر (رژیم) اسرائیل در سازمان ملل  مثبت شد. او پس از مثبت شدن آزمایش ویروس فرزندانش نیز تحت آزمایش قرار گرفت. دختر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، نیز در قرنطینه است. «یفتال شاشا بیتون» وزیر آموزش رژیم اسرائیل نیز به دنبال ابتلای دخترش  به کرونا راهی قرنطینه شده است. گفته می‌شود که یکی از کارگران دفتر نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی نیز به کرونا مبتلا شده است.یک وزیر صهیونیست به تازگی در نشست کابینه این رژیم  نسبت به ابتلای ده‌ها هزار نفر در فلسطین اشغالی به کرونا هشدار داد. «آیلت شاکد» از وزرای (رژیم) اسرائیل هشدار داد که در عرض چهار هفته، به ده‌ها هزار مورد ابتلای قطعی به کووید-۱۹ و تعطیلی هزاران کلاس در مدارس خواهیم رسید.
اعتراضات در بروکسل
خبر دیگر از کرونا اینکه با وجود اینکه دولت بلژیک در هفته گذشته تصمیم گرفت اقدامات جدید در زمینه محدودیت‌های کرونا را متوقف کند، هزاران معترض روز یکشنبه دوباره به خیابان‌های «بروکسل» پایتخت این کشور آمدند تا با محدودیت‌های کرونایی مخالفت کنند. به گزارش وبگاه «پولیتیکو»، تظاهرکنندگان بدون ماسک که خواستار آزادی بودند، از دولت بلژیک خواستند که گواهی کووید-۱۹ مورد نیاز برای ورود به مکان‌های مختلف را لغو کند و شورای مشورتی‌،علمی بلژیک طیف وسیع‌تری از دیدگاه‌ها را در تصمیم‌گیری در نظر بگیرد.پلیس با چندین معترض مقابله و برخی را دستگیر کرد.در این تظاهرات طیف گسترده‌ای از  شهروندان بلژیک از خانواده‌ها با فرزندان خردسال گرفته تا جوانان و همچنین سیاستمداران اتحادیه اروپا حضور داشتند. «کریستین ترهش» عضو پارلمان اروپا از گروه محافظه‌کاران و اصلاح‌طلبان اروپا، گفت: «ما خواستار  آزادی خود هستیم. آنچه در حال حاضر در سراسر اروپا اتفاق می‌افتد، سو استفاده‌ای غیرقابل توصیف است که ما دست‌کم در غرب از زمان جنگ جهانی دوم شاهد آن نبوده‌ایم.»

نام:
ایمیل:
* نظر: