kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۱۱۲
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۶
 
 
 
ای‌کاش فقط خودم بودم ولی هم خانواده هم همکارانم را گرفتار وضعیتی کردم که اصلا راه‌حلی ندارد. 
وارد راهرو اداره مبارزه با جرائم اجتماعی پلیس فتا که شدم اولین چیزی که توجهم را جلب کرد دختر جوانی بود که روی صندلی مراجعین نشسته بود و منتظر رسیدگی به پرونده‌اش بود. مچاله شده بود توی صندلی و سعی می‌کرد با هیچ‌کس تماس چشمی پیدا نکند. مخصوصاًً مرد میانسالی که ناراحت و برافروخته کمی آن‌سوتر کنار دیوار ایستاده بود.
به مرد میانسال نزدیک شده و خودم را معرفی کردم و از او خواستم تا در مورد علت حضورش در پلیس فتا بگوید با خشم نگاهی به دختر جوان انداخت و گفت من حرفی ندارم خانم اگر می‌خواهید چیزی بدانید با این خانم صحبت کنید که همه ما را به خاک سیاه نشانده است و بعد با صدای بلندتر، جوری که دختر بشنود گفت: این خانم آسیب شناس هستند خانم اکبری... برایش توضیح بده که چه بلایی سر من و خودت آوردی و چطور زندگی مرا زیر و رو کرده‌ای! دختر در حالی که ‌اشک در چشمانش حلقه زده بود نگاهی به مرد انداخت و ملتمسانه گفت: آقای مدیر به خدا من قصد صدمه زدن به شما را نداشتم، وسوسه شدم طمع کردم!
مرد سری تکان داد و رفت. دلم برای عجز و بیچارگی دخترک سوخت. کنارش نشستم. کنجکاو بودم که بدانم ماجرا از چه قرار است اما آن‌قدر حال دخترک بد بود که ‌ترجیح دادم سؤالی نپرسم و صبر کنم تا خودش شروع کند... چند دقیقه بعد آهی کشید و گفت: خودم را در چاهی انداختم که تا سال‌ها نمی‌توانم جبرانش کنم.
ای کاش فقط خودم بودم ولی هم خانواده هم همکارانم را گرفتار وضعیتی کردم که اصلا راه‌حلی ندارد. من حسابدار شرکتی هستم که متعلق به همین آقایی است که چند دقیقه پیش اینجا بود. کلیه سرمایه و موجودی شرکت در اختیارم بود و مدیر شرکت کاملاً به من اعتماد داشت.‌ ای‌کاش اعتماد نمی‌کرد و یک دفعه یک دختر خام و بی‌تجربه را در مواجهه با چنین شرایط وسوسه‌برانگیزی قرار نمی‌داد.
حدود یک ماه پیش از طریق یکی از دوستانم با سایت‌های شرط‌بندی آشنا شدم و وسوسه شدم برای به دست آوردن پول و درآمد بی‌زحمت و بادآورده عضو یکی از این سایت‌ها شوم. اما خوب من درآمد و پس‌انداز چندانی نداشتم و باید هزینه اولیه برای عضویت را فراهم می‌کردم. این بود که یاد حساب شرکت افتادم و با فکر اینکه بعد از سوددهی پول را به‌حساب برمی‌گردانم عذاب وجدانم را کنار گذاشتم و عضو شدم.
در مراحل اولیه چندباری موفق شدم و سود اندکی نصیبم شد و همین موضوع مرا وسوسه کرد تا روی تمام موجودی حساب شرکت قمار کنم و در نهایت حماقت در یک شب کل سرمایه شرکت به باد رفت و هیچ راهی برای برگرداندن پول شرکت و بازپس‌گیری آن از سایت وجود ندارد.  الان که من اینجا پشیمان و شرمنده نشسته‌ام یک نفر در خارج از کشور دارد با سرمایه شرکت خوش می‌گذراند و من الان باید جوابگوی خیانت در امانتی که به‌خاطر حرص و طمع و سادگی‌ام انجام داده‌ام باشم.
فکر یک شبه پولدار شدن و راه صد ساله را یک شبه طی کردن آن هم با پول دیگران زندگی‌ام را نابود کرد. خانواده‌ام، شغلم، آینده‌ام و زندگی همکارانم را زیر و رو کردم و هیچ راهی برای جبرانش ندارم. خیلی راحت با رویای به دست آوردن ثروت بادآورده، روی آبرو، آینده، شغلم و خانواده‌ام قمار کردم و باختم...
 نظریه کارشناس 
-  فریب تبلیغات دروغین سایت‌های شرط‌بندی و قمار را نخورید و به‌خاطر داشته باشید الگوریتم سایت‌های شرط‌بندی به‌گونه‌ای طراحی شده که شما هیچ وقت برنده نخواهید شد و تنها گاهی سودهای اندکی نصیب افراد می‌شود تا شعله‌های حرص و طمع را در ذهن فرد قربانی برای به باد دادن تمام سرمایه‌اش 
روشن کند.
- این روزها، رویای یک شبه ره صدساله را رفتن و رسیدن به ثروت‌های بادآورده پرتگاهی بی‌بازگشت است که افراد خام و بی‌تجربه را به کام خود فرو می‌برد و آگاهانه و ناآگاهانه آنان را وارد چرخه باطل ارتکاب خطاها و جرائم مختلف می‌نماید.
- توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرید و از خود و نزدیکان‌تان در برابر افراد سودجو محافظت ‌نمایید.
- به‌عنوان یک شهروند مسئول در صورت مشاهده هرگونه تخلف و ارتکاب جرم در فضای مجازی مراتب را با کارشناسان ما در پلیس فتا در میان بگذارید و همراه و یاری‌گر پلیس در مقابله با جرائم سایبری باشید. 
سرگرد سمانه مهربانی- پلیس تهران بزرگ
نام:
ایمیل:
* نظر: