kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۴۰۶۳
تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در اطلاعیه‌ای با اشاره به تزریق ۵۶۴ هزار دُز واکسن کرونا در شبانه‌روز گذشته، از شناسایی ۱۴۸۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور خبر داد.

به گزارش وبدا، در این اطلاعیه آمده است: «تاکنون ۶۰ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۲۱۹ نفر دُز اول، ۵۲ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۵۲۹ نفر دُز دوم و ۱۰ میلیون و ۲۶۳ هزار و ۷۷۲ نفر دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۲۲ میلیون و ۹۹۸ هزار و ۵۲۰ دُز رسید. در شبانه‌روز گذشته نیز ۵۶۴ هزار و ۳۰۱ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. از 18 تا ۱۹ دی ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۴۸۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲۲۶ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به
۶ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۴۰۵ نفر رسید. متاسفانه در طول این مدت، ۳۱ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۱ هزار و ۸۷۸ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون و ۵۱ هزار و ۸۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. یک هزار و ۷۷۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند. تاکنون ۴۲ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۸۳۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.»

نام:
ایمیل:
* نظر: