kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۳۸۹۸
تاریخ انتشار : ۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۳
سردار قاآنی در پنجمین کنگره بین‌المللی شهدای مهاجر مدافع حرم:
فرمانده نیروی قدس سپاه تأکید کرد: زمینه انتقام از آمریکایی‌ها را از درون خانه‌هایشان فراهم می‌کنیم و هرجا لازم نیست ما به‌صورت مباشر حضور داشته باشیم‌.

سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنگره بین‌المللی شهدای مهاجر مدافع حرم«جبهه مقاومت» که پنج‌شنبه شب در مشهد برگزار شد اظهار داشت: عنوان «شهدای مقاومت» شامل همه شهدا می‌شود؛ همه این عزیزان اهل مقاومت بودند که در مناطق مختلف و برای موضوعات ارزشی متفاوت به نبرد پرداختند.
وی افزود: این روزها سالروز شهادت مادر معنوی همه ما بود؛ وجود مبارکه حضرت صدیقه‌کبری(س) که مادر معنوی همه ما هستند اما شما خانواده‌های معزز شهدا به‌ویژه شهدای جبهه مقاومت، ارتباط بیشتری با حضرت زهرا(س) دارید. اولین دلیل این نزدیکی، این است که وجود مبارکه دخت نبی‌اکرم(ص) گل سر سبد خانواده‌های شهدا هستند. شخصیت ارزشمندی که تمام زندگی بابرکت ایشان به ابعاد مختلف فرهنگ غنی اسلامی طراوت بخشیده است. اما پایان زندگی غمناک این فخر بشر با دردهای فراوانی همراه بوده است که زبان ما از بیان آن مصیبت‌ها قاصر است.
فرمانده نیروی قدس سپاه عنوان کرد: در هر فرازی از زندگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها وارد می‌شویم با ارزش‌های بزرگی که در آن نهفته است، مواجه هستیم. یکی از این ارزش‌ها این است که وجود مبارکه‌شان هم شهیده است و هم فرزند شهید؛ همسر و فرزندان بزرگوار ایشان که امامان معصوم ما بودند، نیز همگی به شهادت رسیده‌اند.
وی ادامه داد: پس هرگاه شما خانواده‌های شهدا یاد عزیزان شهیدتان در دل‌تان زنده می‌شود که ممکن است در ابتدا با غم همراه شود، بهترین شخصیتی که یادش با شما همراهی می‌کند و غم را می‌زداید وجود مبارک حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها است که به شما آرامش می‌دهد و با کمی تأمل بیشتر به خود افتخار می‌کنید.
قاآنی بیان کرد: جبهه مقاومت هم فکری و هم دینی و اسلامی است و ما به‌عنوان یک شیعه مفتخریم که تمام رهبران ما بلااستثنا شهید شده‌اند. هیچ مکتبی را در دنیا این‌گونه نخواهید یافت. خانواده‌های شهدا پرچم دار مسیری هستند که سالار شهیدان این راه با عزت را مستحکم‌تر ساخت. این پرچم آن‌قدر در دنیا عزیز شده است که هر انسان آزاده‌ای از آن تبعیت می‌کند و الهام‌بخش آزادگان عالم شده است. خانواده‌های شهدا در عمل این ارزش بزرگ را نشان داده‌اند و عزیزان‌شان را در این راه تقدیم کرده‌اند.
نهادینه‌سازی فرهنگ مقاومت
وی افزود: در همین سال‌های اخیر دیدیم‌ که شهدای مدافع حرم، چطور غم، سختی و فشاری که آمریکا و رژیم صهیونیستی با همراهی حکومت‌های فاسدی که درکشورهای مرتجع اطراف برای مردم منطقه ما به‌وجود آوردند، را از بین ‌بردند.
فرمانده نیروی قدس سپاه خاطرنشان کرد: در دفاع نظام جمهوری اسلامی ایران جلودار بوده اما مقاومت منحصر به دفاع نیست؛ وقتی درون این حکومت الهی را نگاه می‌کنیم، شاهد نهادینه‌سازی فرهنگ مقاومت در تمامی جنبه‌ها هستیم.ما بیش از 40 سال است که در شرایط تحریم به سر می‌بریم؛ تحریم متعلق به سال‌های اخیر نیست و در همه دوره‌ها تحریم به اقتضای شرایط همان دوره به ما تحمیل شده است.
وی یادآور شد:در دوران دفاع مقدس به دلیل تحریم برای ابتدایی‌ترین امکانات دفاعی می‌ماندیم اما هیچگاه این جبهه احساس توقف و به بن‌بست رسیدن نکرد‌. ما برای سلاح دفاعی مشکل داشتیم؛ در اوایل جنگ از همین مشهد مقدس، 3 اتوبوس برای اعزام به جبهه‌های حق علیه باطل آماده حرکت شد که تنها سلاح مورد نیاز 2 اتوبوس تامین شد.
سردار قاآنی ادامه داد:در انتهای جنگ تحمیلی به دنبال سیم خاردار بودیم اما این کالای عمومی به دلیل تحریم بودن واگذاری‌اش به ما پیدا نمی‌شد؛ در مقاطع دیگری از دفاع مقدس برای اینکه خشکی از ما گرفته شده بود رزمندگان ما برای مبارزه در آب سرد کارون نیاز به لباس غواصی داشتند اما تحریم بودیم و هیچ کشوری به ما لباس غواصی نداد. نفت ما را تحریم کردند و قیمت آن به حدود 10 دلار رسید که دیگر بیرون آوردن آن از داخل زمین توجیه اقتصادی نداشت؛ این کشور ایستاد و مقاومت کرد.
وی گفت: مقاومت ابعاد مختلفی دارد؛ شهدای سلامت ما نیز در جبهه مقاومت بهداشت و سلامت مردم با عشق و اعتقاد تلاش و مجاهدت کردند؛ کشوری که در مقطعی روزانه حدود 700 جان‌باخته کرونایی داشت با تلاش‌های این عزیزان به جایی رسید که امروز تعداد فوتی‌ها بعضا به زیر 30 نفر در روز رسیده است.
سردار قاآنی عنوان کرد: ایران اسلامی کانون درس مقاومت و دانشگاه مقاومت برای همه انسانها در سرتاسر دنیاست. با کمال میل و ارادت با همه مستضعفان همکاری کرده است و هرکجا دست ما رسیده است به مظلومان کمک کرده‌ایم.مقاومت در فرهنگ اسلامی دارای یک طهارت و پاکیزگی است و هر انسانی در مقابل این طهارت به تعظیم وا می‌دارد.
انتقام از آمریکایی‌ها
از درون خانه‌هایشان
به گزارش تسنیم، سردار قاآنی اظهار داشت: زمینه انتقام از آمریکایی‌ها را از درون خانه‌هایشان فراهم می‌کنیم هرجا لازم نیست ما به‌صورت مباشر حضور داشته باشیم، هر جا که لازم باشد زمینه انتقام از آمریکایی‌ها را از درون خانه‌های خودشان و با افرادی از کنار دست خودشان فراهم می‌کنیم بدون اینکه ما حضور داشته باشیم. وی خاطرنشان کرد: ما با تدبیر خودمان با دشمنان و جنایت ‌ترور سردار سلیمانی برخورد می‌کنیم، رفتار و سبک و سیاق برخورد ما با سبک و سیاق و رفتار دشمن متفاوت است.اگر عاقلانی در آمریکا پیدا شدند که با کسانی که جنایت ‌ترور سردار سلیمانی را مرتکب شدند برخورد بکنند، این کار برای آمریکا بسیار کم‌هزینه‌تر است از اینکه فرزندان جبهه مقاومت که هیچ مرزی را نمی‌شناسند خودشان بروند و این انتقام را بگیرند. این انتقام شروع شده است ریشه آمریکا به حول و قوه الهی از منطقه کنده خواهد شد.
وحشت ‌تروریست‌ها
در این‌باره لازم به ذکر است که با گذشت ساعاتی پس از برگزاری مراسم سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و پس از سخنرانی سیدابراهیم رئیسی، که خواسته بود آمران ‌ترور علیه سردار سلیمانی در یک دادگاه عادلانه محاکمه شوند وگرنه دست انتقام از آستین ملت بیرون خواهد آمد؛ مایک پمپئو (وزیر خارجه دولت ‌ترامپ و از جمله افراد دخیل در شهادت سردار سلیمانی) در مصاحبه با شبکه فاکس‌نیوز از دولت جو بایدن خواست که از او و ‌ترامپ حفاظت کند. او در این گفت‌وگو گفت: «این را دیدیدم که رئیس‌جمهور رئیسی درباره این حرف زده که رئیس‌جمهور ‌ترامپ و من محاکمه شویم و اگر این کار عملی نشد، ما را ‌ترور خواهند کرد، واقعاً و عمیقا بی‌سابقه است و تیم جو بایدن واقعاً برای حفاظت از ‌ترامپ و من مسئولیت دارد.»

نام:
ایمیل:
* نظر: