kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۳۶۸۵
تاریخ انتشار : ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۱

 


رئیس‌مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و وزش باد در اکثر نقاط کشور خبر داد.
صادق ضیائیان به خبرگزاری ایسنا گفت: صبح سه شنبه وزش باد شدید در جنوب شرق کشور و وزش باد بسیار شدید در شرق استان کرمان
رخ می‌دهد. در شرق هرمزگان، جنوب شرق کرمان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، شرق خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش شدت خواهد داشت.
ضیائیان ادامه داد:‌ سه شنبه در نیمه شرقی کشور سامانه بارشی فعال است. در نیمه جنوبی سیستان وبلوچستان بارش شدت خواهد داشت و بعدازظهر سه شنبه با ورود موج دیگری به شمال غرب کشور بارش پراکنده برف و باران در مناطق شمال غرب و برخی مناطق غرب کشور شروع می‌شود.
وی افزود: چهارشنبه با شمالی شدن جریان روی دریای خزر، بارش سواحل شمالی کشور و شمال شرق کشور را نیز فرا می‌گیرد و در سایر مناطق نیز به‌جز نوار جنوبی کشور بارش باران و برف گاهی وزش باد رخ می‌دهد. در این روز در مازندران بارش شدت دارد. رئیس‌مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به مواج بودن دریای خزر در روزهای آینده اظهارداشت: پنجشنبه در شرق و جنوب شرق کشور بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان در دو روز آینده و دریای خزر تا ظهر سه شنبه و نیز چهارشنبه مواج خواهد بود. همچنین جمعه آسمان بیشتر مناطق کشور آفتابی پیش‌بینی می‌شود.
ضیائیان درباره وضعیت جوی تهران نیز گفت: آسمان تهران امروز سه‌شنبه قسمتی ابری و همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه نیمه ابری تا ابری و احتمال بارش پراکنده باران و وزش باد با حداقل دمای ۲  و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: