kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۳۳۵۲
تاریخ انتشار : ۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
 
 
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با تأکید بر لزوم انتقال نمایشگاه‌های پرمخاطب به مجموعه شهرآفتاب از تشدید برخورد با خودروها و موتورسیکلت‌های آلاینده در تهران خبر داد.
به گزارش ایسنا، عابد ملکی در پایان جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در تشریح مصوبات این جلسه با تأکید بر لزوم انتقال نمایشگاه‌ها از محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران به شهرآفتاب گفت: بی‌تردید برای سال آینده در سه ماهی که بیشترین وارونگی هوا اتفاق می‌افتد وضعیت فعلی را نمی‌پذیریم. قطعا باید نمایشگاه‌های پرمخاطب به محل شهرآفتاب منتقل شوند.
ملکی درخصوص مصوبات جلسه دیروز بیان داشت: تصمیمات در این جلسه برای روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه اتخاذ شده و البته در صورت ادامه پایداری هوا و تشدید آلایندگی در روز جمعه تصمیم جدید اتخاذ و به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.
وی ادامه داد: برای روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه تشدید برخورد با خودروهای آلاینده و جلوگیری از خودروهای فاقد برگه معاینه فنی و همچنین جلوگیری از تردد خودروها و موتورسیکلت‌های آلاینده انجام خواهد شد. همچنین ممنوعیت تردد شبانه خودروهای سنگین و گازوئیلی اعمال خواهد شد.
معاون استاندار تهران تأکید کرد: در این روزها جلوگیری از انجام فعالیت‌های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود اجرایی خواهد شد. همچنین باید از روشن ماندن اتوبوس‌ها و مینی بوس‌ها در پایانه‌ها جلوگیری شود و همچنین با هر گونه پسماندسوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان نیز برخورد خواهد شد.
به گفته ملکی، در این ایام استقرار اورژانس در معابر با جانمایی اماکن پرتردد و آلوده‌تر انجام خواهد شد. همچنین ممنوعیت مازوت سوزی و خودداری از فعالیت‌های ورزشی در فضای باز نیز باید اجرایی شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: