kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۳۲۵۷
تاریخ انتشار : ۰۷ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
مجوز تزریق دُز سوم واکسن زیر ۱۸ ساله‌ها هنوز صادر نشده
سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: وزارت بهداشت در زمینه دز سوم فقط به بالای ۱۸ سال مجوز داده و هنوز از دریافت دز سوم برای زیر ۱۸ ساله‌ها خبری اعلام نشده است.

اعظم گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین آمار واکسیناسیون دانش‌آموزی اظهارداشت: از سنین ۱۲ تا ۱۸ سال که سن مجاز برای واکسیناسیون است؛
۹۲.۵ درصد دانش‌آموزان دز اول و ۷۲.۹ درصد دز دوم را دریافت کرده‌اند. مدیران مدارس در حال اقناع‌‌سازی دانش‌آموزانی هستند که هنوز واکسن نزده‌اند.
گودرزی افزود: لینک سامانه هوشمند رصد واکسن کووید ۱۹ فعال شده و مدیران مدارس می‌توانند وارد سامانه سیدا شده و کلاس به کلاس دانش‌آموزان را رصد کنند تا ببینند آیا دانش‌آموزان واکسینه شده‌اند یا خیر؟.
هنوز از دریافت دُز سوم برای زیر ۱۸ ساله‌ها
خبری اعلام نشده است
وی درباره امکان دریافت دز سوم واکسن برای دانش‌آموزان گفت: وزارت بهداشت در زمینه دز سوم فقط به بالای ۱۸ سال مجوز داده و هنوز از دریافت دز سوم برای زیر ۱۸ ساله‌ها خبری اعلام نشده است. هم اکنون دانش‌آموزان ما در حال تکمیل دز دوم هستند. ما از مدیران خواسته‌ایم طبق همین سامانه که به آن اشاره شد افرادی را که واکسینه نشده‌اند از سایر دانش‌آموزان جدا کرده و با والدین آنها صحبت کنند و به آنها اطلاع دهند که بهتر است دانش‌آموزان برای حفظ جان خود واکسینه شوند.
سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: برای واکسیناسیون زیر ۱۲ساله‌ها نیز هنوز دستورالعملی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا به ما اعلام نشده است. اگر ابلاغ کنند قطعا انجام خواهیم داد، ضمن اینکه برای سن ۱۲ تا ۱۸ سال دو نوع واکسن سینوفارم و پاستوکووک موجود است و دانش‌آموزان می‌توانند بر مبنای اختیار خودشان یک مورد را انتخاب کنند. با توجه به سویه جدید امیکرون و طبق نظر متخصصین و اپیدمیولوژیست‌ها مبنی بر سرایت‌پذیری بالای این سویه ویروس، والدین باید به واکسیناسیون توجه کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر: