kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۳۱۴۲
تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۸
 
 
 
 یک سازمان غیردولتی در انگلیس اعلام کرد: مجموع خسارات ۱۰ حادثه آب و هوایی مخربِ جهان در سال ۲۰۲۱ میلادی از ۱۷۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.
به گزارش خبرگزاری ایسنا، سازمان غیردولتی Christian Aid در گزارش سالانه خود که دیروز منتشر شد با بیان اینکه مجموع خسارات ۱۰ حادثه آب و هوایی مخرب در سال ۲۰۲۱ از ۱۷۰ میلیارد دلار فراتر رفته، اعلام کرد: این رقم نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و نشان دهنده پیامدهای رو به رشد گرمایش جهانی است.
همچنین ۱۰ حادثه شدید آب و هوایی حداقل ۱۰۷۵ قربانی برجا گذاشته و بیش از ۱.۳ میلیون نفر را نیز آواره کرده است.
سال گذشته، خسارت مالی ۱۰ رویداد آب و هوایی مخربِ جهان، نزدیک به ۱۵۰ میلیارد دلار محاسبه شد و این گزارش همچنین به این نکته اشاره دارد که بیشتر ارزیابی‌ها، صرفا بر اساس خسارت بیمه‌شده است و بنابراین هزینه‌های واقعی این حوادث می‌تواند حتی بیش از این برآوردها باشد.
این رتبه‌بندی اقتصادی سهم بیشتری از بلایا در کشورهای ثروتمند و با زیرساخت‌های توسعه یافته را شامل می‌شود اما این سازمان غیردولتی تاکید دارد که برخی از مخرب ترین حوادث آب و هوایی سال ۲۰۲۱ در کشورهای فقیر رخ داده که سهم کمی در بروز تغییرات آب و هوایی داشته‌اند.
به طور مثال، در سودان جنوبی سیلاب‌هایی رخ داد که هزینه اقتصادی آن قابل ارزیابی نبود و بر اساس گزارش Christian Aid، زندگی حدود ۸۰۰ هزار نفر را تحت تاثیر قرار داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: