kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۳۰۹۸
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵
عضو شورای شهر هشدار داد
عضو شورای شهر تهران گفت: در تهران ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر، سه هزار و 500 ساختمان پرخطر و ۲۳ هزار و ۱۸۹ ساختمان میان خطر وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مهدی پیرهادی در جریان جلسه دیروز شورای شهر با اشاره به پنجم دی ماه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، اظهار داشت: این روز بنا بر تصمیم شورای عالی انقلاب فرهنگی نامگذاری شده است. هدف از این روز یادآوری و بزرگداشت آن و جلب نظر به مخاطرات عمومی و پدیده‌های طبیعی مانند زلزله، سیل، طوفان، خشکسالی و شناسایی عوامل پیشگیری و کاهش خطرات ناشی از آن است.
پیرهادی افزود: هر ساله باید شاهد چه تعداد حادثه باشیم تا تغییر نگرش مدیریتی و کلان از رویکرد مدیریت بحران به رویکرد پیشگیرانه و کنترل هرگونه عوامل خطرآفرین باشیم و مدیریت خطر در اولویت برنامه‌های مسئولین اجرایی قرار گیرد؟
وی با بیان اینکه امروز باید به این موضوع فکر کنیم و فردا دیر خواهد بود، گفت: اگرچه شهرداری تهران متولی این موضوع نیست، اما واقعیت این است که در تهران ۱۲۹ ساختمان بسیار پرخطر، سه هزار و 500 ساختمان پرخطر و ۲۳ هزار و ۱۸۹ ساختمان میان خطر وجود دارد. اگر امروز به این ۱۲۹ ساختمان توجه نکنیم یک حادثه و یک بحران دیگر به وقوع خواهد پیوست و نمی‌توانیم جلوی آن را بگیریم.تمامی دستگاه‌ها برای این موضوع، فکر نکنند شاهد صدمات جبران‌ناپذیر خواهیم بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: