kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۳۰۴۱
تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۰
زیر نیرو:
وزیر نیرو گفت: برنامه‌ریزی‌هایمان را با وزارت نفت انجام داده‌ایم که خاموشی نداشته باشیم، تاکنون نیز خاموشی خاصی گزارش نشده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی‌اکبر محرابیان در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم نشست با مدیران صنعت آب و آبفا درباره راه‌های نظارت برای طرح‌های مطرح شده، اظهار داشت: زمانبندی پروژه‌ها مشخص شده است و باید تا چه زمانی تمام شود، همچنین منابع مالی آن نیز از بودجه امسال و سال ۱۴۰۱ تامین می‌شود.
وزیر نیرو درباره سوخت زمستانی گفت: برنامه‌ریزی‌هایمان را با وزارت نفت انجام داده‌ایم که خاموشی نداشته باشیم، تاکنون نیز خاموشی خاصی گزارش نشده است. شاید در برخی موارد مشکلاتی با توجه به سردی هوا رخ بدهد اما درصدد کاهش این اشکالات نیز هستیم.
از سوی دیگر، سخنگوی صنعت برق در آبانماه از تکمیل ۷۰ درصدی ذخایر سوخت نیروگاه‌ها خبر داد و گفت: روند سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها خوب بوده و انتظار می‌رود این همکاری با وزارت نفت همچنان ادامه داشته باشد.
مصطفی رجبی مشهدی از افزایش ۴۵۰ میلیون لیتری ذخایر نفت گاز مایع نیروگاه‌ها نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: در حال حاضر روند سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها خوب بوده و انتظار می‌رود این همکاری با وزارت نفت همچنان ادامه داشته باشد تا با تأمین مناسب سوخت و همکاری خوب مشترکان زمستان امسال را بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده پشت سر بگذاریم.
او ادامه داد: سوخت اصلی نیروگاه‌های حرارتی که تأمین‌کننده اصلی برق کشور هستند گاز است و پس از آن سوخت نفت گاز به عنوان سوخت پشتیبان استفاده می‌شود. وی در خصوص بیمه برق مشترکان افزود: در مورد پرداخت خسارت ناشی از خاموشی‌های اخیر مشترکان اقدام‌های خوبی صورت گرفته و پیش‌بینی می‌شود تا اوایل آذرماه با مشخص شدن شرکت بیمه و انعقاد قرارداد، با توجه به ثبت اطلاعات مشترکان، پرداخت‌ها در سریع‌ترین زمان انجام پذیرد.
همچنین محسن طرزطلب؛ مدیرعامل شرکت برق حرارتی در همان زمان گفت: برنامه این است که مصرف را مدیریت کنیم و سقف سوختی که در اختیار ما قرار می‌گیرد، به نحوی مدیریت شود که صنایع را خاموش نکند.
او با بیان اینکه نقطه مشکل ما مناطق شمال و شمال شرق کشور است، تاکید کرد: البته مخازن در این مناطق وضعیت مناسبی دارد و در طول سال چند بار پر و خالی می‌شود. تلاش می‌کنیم در فصل زمستان از نیروگاه‌هایی که راندمان بالا دارند و سوخت کمتری مصرف می‌کنند استفاده کنیم. تعمیرات اساسی را زودتر اجرا کنیم و همچنین اگر شرایط زیست محیطی اجازه دهد از سوخت مازوت استفاده کنیم تا مشکلی جهت تامین برق پیش نیاید.
مدیرعامل شرکت برق حرارتی ادامه داد: به صورت هفتگی با پالایش و پخش، شرکت گاز و محیط زیست جلسه داریم و موضوع تامین سوخت به صورت روزانه رصد می‌شود. با کنترل مصرف گاز خانگی می‌توانیم زمستان را سپری کنیم و تنها در این صورت است که مجبور به اعمال محدودیت نخواهیم شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: