kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۷۲۵
تاریخ انتشار : ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸

 

نگرانی از اثرات سوء شبکه‌های اجتماعی بر روی کودکان در انگلیس تا بدان حد افزایش یافته که مقامات این کشور به دنبال ممنوع‌کردن ارسال پیام مستقیم توسط بزرگسالان برای کودکان هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از تایمز، سازمان تنظیم مقررات رسانه‌ای انگلیس موسوم به آفکام به دنبال ممنوعیت ارسال پیام مستقیم در شبکه‌های اجتماعی از سوی بزرگسالان برای کودکان است.
مدیر اجرایی این سازمان، هشدار داده افرادی که این ممنوعیت را لغو کرده و به آن بی‌اعتنایی کنند باید با مجازات مواجه شوند. «دیم ملانی داوز» افزوده که پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و تیک تاک باید بازمهندسی شوند تا بتوانند از جوانان محافظت کنند. قرار است با وضع قوانینی گسترده و مفصل در این زمینه در انگلیس در سال ۲۰۲۳ برای حفاظت از کودکان و نوجوانان در شبکه‌های اجتماعی برنامه‌ریزی شود.
داوز، قابلیت ارسال پیام مستقیم شبکه‌های اجتماعی را یکی از قابلیت‌هایی دانسته که رگولاتوری انگلیس باید آن را از نزدیک زیر نظر بگیرد.
به گفته مارک بانتینگ مدیر سیاست گذاری امنیتی آنلاین آفکام، خدمات پیام رسانی شبکه‌های اجتماعی دروازه‌هایی هستند که از سوی نفوذگران و مزاحمان کودکان برای شناسایی و برقراری تماس‌های اولیه با آنها استفاده می‌شوند و در مراحل بعدی تماس‌های دو طرف از طریق اپلیکیشن‌های پیام رسان رمزگذاری شده برقرار می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: