kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۶۰۷
تاریخ انتشار : ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۷
رئیس اتحادیه قنادان:
رئیس اتحادیه قنادان از مشکلات این صنف در تامین روغن و شکر مورد نیاز خود خبر داد و گفت: با وجود این مشکلات اما هیچ‌گونه افزایش قیمتی در شیرینی شب یلدا نخواهیم داشت.

علی بهره مند در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه قیمت شیرینی برای شب یلدا تغییری نخواهد کرد، گفت: قیمت هر کیلوگرم شیرینی تر در واحدهای درجه یک ۷۸ هزار تومان، زبان و پاپیونی ۶۵ هزار تومان، دانمارکی ۶۵ هزار تومان و کیک یزدی نیز ۴۹ هزار تومان است.
رئیس اتحادیه قنادان با بیان اینکه روغن تخصصی قنادی به سختی پیدا می‌شود و همین امر باعث شده که بازار سیاه آن رونق بیشتری بگیرد، افزود: قنادان مجبورند روغن مورد نیاز خود را بالاتر از نرخ مصوب از بازار آزاد تهیه کنند. در مورد شکر هم همین اتفاق افتاده است. شکر با قیمت‌های دولتی به صنف ما تعلق نمی‌گیرد و مجبور هستیم آن را هم از بازار آزاد تهیه کنیم. بهره‌مند گفت: وقتی قیمت مواد اولیه بالا رود قیمت تمام شده تولید یک محصول هم بالا می‌رود. وقتی قیمت‌ها بالا رود طبیعتا تقاضا کاهش می‌یابد. در حال حاضر تقاضای خرید شیرینی نسبت به قبل از کرونا بسیار کم شده و یکی از دلایل آن نیز کاهش قدرت خرید مردم است.

نام:
ایمیل:
* نظر: