kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۵۵۶
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۴
تظاهرات ضدآمریکایی مردم یمن در استان‌های مختلف این کشور تحت عنوان «آمریکا پشت درگیری نظامی و اقتصادی و تداوم جنگ و محاصره یمن قرار دارد» برگزار شد و مردم شعار «آمریکا شیطان بزرگ است» سر دادند.

دخالت‌های آمریکا در جنگ یمن و حمایت از کشتار مردم این کشور باعث شده تا مردم یمن به مناسبت‌های مختلف علیه آمریکا تظاهرات‌هایی برگزار کنند. در پی فراخوان کمیته سازماندهی تظاهرات در یمن برای برگزاری یک تظاهرات ضدآمریکایی در سراسر یمن، مردم استان صعده و چند استان دیگر صبح دیروز تظاهرات خود را آغاز کردند. این تظاهرات مردمی یمن با سردادن شعارهای ضدآمریکایی برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ضدآمریکایی با برافراشتن پرچم‌های یمن و در حالی که پلاکاردهایی با شعارهای ضدآمریکایی همچون «آمریکا شیطان بزرگ است» را در دست داشتند، تجاوزات آمریکا و نقش پررنگ این کشور در جنگ یمن را محکوم کردند.
المیادین گزارش داد که استان‌های تعز، حجه، عمران، البیضاء، ریمه و صعده از صبح دیروز شاهد برگزاری تظاهرات ضدآمریکایی با عنوان «آمریکا پشت درگیری نظامی و اقتصادی و تداوم جنگ و محاصره یمن قرار دارد» بودند. همچنین کمیته سازماندهی تظاهرات‌ها در یمن از مردم این کشور در مناطق دیگر نیز خواست در این تظاهرات گسترده ضد تجاوزات آمریکا شرکت کنند.
عبدالله بن عامر معاون اداره تبلیغات وزارت دفاع دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که این وزارتخانه نقش آمریکا در تجاوز به یمن را مستند خواهد کرد. مستند ‌سازی نقش آمریکا در جنگ یمن شامل موارد مربوط به تامین تسلیحات و همچنین حمایت لجستیک از ائتلاف متجاوز و مدیریت عملیات‌های هوایی و همه اقدامات آمریکاست که تایید می‌کند مدیریت این جنگ با آمریکا بوده است. بن عامر افزود، اعترافاتی از جانب آمریکایی‌ها از جمله اعضای کنگره وجود دارد که نقش آمریکا در جنگ یمن را تایید می‌کند و همچنین گزارش‌های متعددی در سال‌های گذشته منتشر شده که بیانگر نقش آمریکا در تجاوز به یمن است. این مسئول دولت نجات ملی یمن افزود،اداره تبلیغات وزارت دفاع این مسئولیت را در چارچوب وظایف ملی خود در این مرحله تاریخی بر عهده می‌گیرد که مستلزم توجه بیشتر به روند مستند ‌سازی نقش آمریکا در تجاوز به یمن است؛ زیرا واشنگتن تلاش می‌کند پشت ابزارهای خود در منطقه پنهان شود.
یحیی الحمران معاون استاندار صعده در این زمینه با اشاره به فداکاری ملت یمن در مقابله با تجاوزات آمریکا و عربستان در 7 سال گذشته، به بمباران بیمارستان‌ها و مدارس و منازل مسکونی و همه زیرساخت‌ها در یمن توسط متجاوزان اشاره و تاکید کرد، پروژه تجزیه یمن یک پروژه آمریکایی است.وی افزود، آمریکایی‌ها کسانی هستند که ما را محاصره می‌کنند و می‌کشند. این مسئول ایمنی خطاب به آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها گفت، شما چیزی جز شکست و نابودی ندارید.‎
عبدالوهاب المحبشی، عضو دفتر سیاسی انصارالله نیز گفت، شکست ائتلاف عربی در ساحل غربی و آزاد‌سازی الحدیده بر دولت آمریکا تاثیر گذاشته است. این کشور احساس می‌کند معادلاتش را در منطقه به ویژه در جنگ یمن باخته است. او گفت:« آمریکا پس از عدم موفقیت دست نشانده‌هایش در اجرای اهداف مورد نظر تلاش می‌کند وارد جنگ یمن شود و تحریم‌های واشنگتن علیه رهبران یمن گواهی بر تحت فشار قرار گرفتن این کشور در یمن است.»
از سوی دیگر، «ضیف الله الشامی» سخنگوی دولت نجات ملی و وزیر اطلاع‌رسانی یمن به عملیات مقاومت این کشور موسوم به «موازنه بازدارندگی هشتم» علیه اهداف نظامی و حیاتی عربستان واکنش نشان داد. وی گفت که این عملیات در چارچوب حق پاسخگویی مشروع یمن بر اساس قوانین ملی و معاهدات بین‌المللی و در واکنش به استمرار تجاوزات و محاصره آمریکایی-سعودی علیه یمن بود. بنا بر گزارش خبرگزاری سبأ یمن، الشامی هشدار داد، چنانچه تجاوزات ائتلاف سعودی و محاصره علیه یمن متوقف نشود، عملیات‌های بازدارندگی دیگری در آینده انجام خواهد شد که دردناک‌تر و شدیدتر از این خواهد بود. سخنگوی دولت نجات ملی یمن تصریح کرد که ملت یمن هرگز در برابر تجاوزات و جنایت‌های ائتلاف سعودی و محاصره ظالمانه‌ای که از هفت سال پیش علیه یمن تحمیل شده است، سکوت نخواهد کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: