kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۲۷۳
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۸
آیین رونمایی و جشن امضای «شمعدانی‌ها» و دیگر مجموعه ‌اشعار میلاد عرفان‌پور عصر روز پنجشنبه در کتابفروشی سوره مهر در میدان انقلاب تهران برگزار شد.


در این آیین علاوه بر شاعر، محمدمهدی سیار شاعر و مدرس دانشگاه و علی‌اکبر شیروانی مدیر انتشارات سوره مهر و... حضور پیداکردند.
پس از امضای کتاب‌ها توسط عرفان‌پور، سیار درباره سروده‌های عرفان‌پور صحبت کرد و گفت: رباعی به شیوه‌ای که عرفان‌پور پی‌گرفته، کشف ابدیت در لحظه است. پیداکردن دریچه‌ای در هر شیء و اتفاقی، در هر کلمه‌ای و هر جذابیت موسیقایی کنارهم نشسته‌ای. هر شاعری می‌تواند جذابیت موسیقایی دو کلمه برای نشستن کنار هم یا جذابیت یک رخداد و هر اتفاق دیگری را درک و پیدا کند، اما این کافی نیست و چگونه بیان کردن آن است که به شعر روح و جان تازه می‌دهد. این‌که بتوانی جذابیت ابدیت را بازگو و دریچه‌ای از هر لحظه به فرازمان بازکنی، و مهم‌تر این‌که این اتفاق بزرگ را تنها در چهار مصرع رقم بزنی، کار دشواری است که عرفان‌پور از پس آن برآمده است.
سیار ادامه داد: آن‌چه می‌تواند میلاد را از شاعران هم‌نسل خودش متفاوت کند، همان چیزی است که در کلمه حکمت خلاصه می‌شود. حکمت دیدن یک حقیقت ازلی و ابدی در لحظه‌ای کوتاه و یک آن است. گمشده ادبیات و هنر ما امروز حکمت است. هرکسی به وسع خودش می‌تواند در لحظه این حقیقت را پیدا و بازگو کند و این کاری است که عرفان‌پور انجام داده است.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: