kayhan.ir

کد خبر: ۲۳۰۲۶۸
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۳

 

افزایش بی‌سابقه تورم آمریکا در 30 سال گذشته ثبت شد و نظرسنجی‌ها نشان داد که
70 درصد مردم این کشور تصویر منفی از اقتصاد کشور خود دارند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بلومبرگ، ثبت بی‌سابقه افزایش تورم در آمریکا به طور ناعادلانه به خانواده‌های کم‌درآمد که یک سوم درآمدهای خود را به تامین غذا و انرژی صرف می‌کنند، به شدت آسیب زد.
بر اساس این گزارش، خرده‌فروشان پیش‌بینی می‌کنند که تعطیلات فصلی که بیش‌ترین زمان خرید است اما به دلیل اینکه قیمت‌ها به بیش‌ترین میزان 30 سال گذشته رسیده است،‌ می‌تواند شرایط برگزاری عید کریسمس را برای حداقل یک دهم آمریکایی‌ها بسیار سخت کند.
تورم در آمریکا به بیش‌ترین میزان 30 سال گذشته در ماه اکتبر رسید با این وجود پس از پاندمی کرونا دوره حمایت فدرال رزرو آمریکا برای هفت میلیون و 500 هزار فرد آمریکایی نیز سپری شده و شرایط برای مردم سخت‌تر شده است.
بلومبرگ نوشت: تورم به ویژه برای خانواده‌های کم‌درآمد دردسر بزرگی شده، چراکه آنها یک سوم درآمدهای خود را تنها برای تامین نیازهای ضروری مانند غذا و انرژی صرف می‌کنند.
بر اساس مطالعات و بررسی‌های «دلوئیت ال، ال، پی»، 11 درصد آمریکایی‌ها هنوز هیچ برنامه‌ای برای خرید فصل تعطیلات ندارند که این رقم بیش‌ترین آمار طی 10 سال گذشته است و نسبت به سال 2020
دو برابر شده است.
«جاش بیون»؛ مدیرعامل موسسه سیاست‌های پژوهشی و اقتصادی معتقد است فشارهای اقتصادی روی خانواده‌ها می‌تواند استرس و سختی بیش‌تری برای خانواده‌های با درآمد متوسط به پایین ایجاد کند.
بر اساس نظرسنجی که توسط شرکت امریکن برودکستینگ و واشنگتن پست در فاصله زمانی هفتم تا دهم نوامبر انجام شده تقریبا 70 درصد مردم آمریکا بر این باورند که اقتصاد آمریکا در بدترین وضعیت است.
این نظرسنجی نشان داد که 70 درصد مردم تصویر منفی از اقتصاد آمریکا دارند و 38 درصد هم گفتند که اقتصاد بسیار ضعیف است. حدود نیمی از مردم آمریکا جو بایدن رئیس‌جمهور این کشور را مقصر اصلی در بالا رفتن تورم دانستند و 60 درصد گفتند که پس از 10 ماه این فرد کاری نکرده است.
بر اساس گزارش رویترز، متوسط قیمت بنزین در کالیفرنیا به چهار دلار و 68 سنت در هر گالن در روز دوشنبه رسید که رکورد جدیدی را در این کشور ثبت کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: