kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۹۳۴
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
معاون وزیر صمت:
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: روند کاهش واحدهای تولیدی تعطیل شده در کشور آغاز شده و از ابتدای امسال تاکنون ۸۸۷ واحد راکد به چرخه تولید بازگشته‌اند که ۳۷ واحد از این تعداد مربوط به خراسان رضوی است.

 


مشهد- خبرنگار کیهان‌:

به گزارش ایرنا، علی رسولیان در مراسم بهره‌برداری از ۲ طرح زیرساختی و یک واحد صنعتی احیا شده در شهرک صنعتی توس مشهد افزود: رئیس‌جمهوری بر کاهش واحدهای تولیدی تعطیل شده و لزوم احیای آنها تاکید ویژه دارند و امسال تعداد اندکی از واحدهای صنعتی تعطیل شدند.
وی ادامه داد: احیای واحدهای راکد مرهون تلاش واحدهای تولیدی است که با وجود مشکلات اقتصادی و مشکل در مبادلات مالی، کمبود سرمایه در گردش و مواد اولیه توانسته‌اند فعالیت خود را حفظ کرده و توسعه دهند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح پایش واحدهای صنعتی کشور از ۲ ماه گذشته آغاز شده که طی آن بیش از ۶۰ مورد از مشکلات واحدهای راکد احصا شده و گزارش بسیار خوبی در این زمینه تدوین شده است.
وی بر تامین زمین برای فعالان اقتصادی بویژه در خراسان رضوی تاکید کرد و افزود: امسال ۱۰ هزار هکتار زمین به گستره شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افزوده می‌شود که این مهم براساس طرح آمایش سرزمین و شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای هر استان انجام می‌شود.
رسولیان ادامه داد: در این راستا امسال حدود ۳۰۰ هکتار زمین به گسترده شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی افزوده می‌شود.
وی گفت: امسال پنج هزار میلیارد تومان صرف زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایران شده است که در این راستا در خراسان رضوی ۳۰۰ میلیارد تومان پروژه برای حوزه زیرساخت‌های آب و برق و دیگر زیرساخت‌ها تعریف شده است.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود: این سازمان بخشی از هزینه‌های مربوط به تامین برق شهرک‌ها و نواحی صنعتی را تقبل کرده که اختصاص بخشی از این مبالغ برای ایجاد پست‌های برق در شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی در حال انجام است.
وی ادامه داد: تامین آب شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایران از اولویت‌های جدی است و در صدد هستیم بخشی از پساب شهری را خریداری کنیم تا واحدهای صنعتی با مشکل تامین آب مواجه نشوند.
در این مراسم کانال آب‌های سطحی در فاز یک و ۲ شهرک صنعتی توس مشهد به طول ۶ کیلومتر و با هزینه ۷۵ میلیارد ریال و شبکه برق در فاز چهار این شهرک به طول هفت کیلومتر و هزینه بیش از ۲۰ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
معاون وزارت صمت همچنین خبر داد که برای نخستین بار در کشور مجوز لازم برای ایجاد شهرک‌های صنفی- تولیدی گرفته شده که به تائید شورای نگهبان نیز رسیده است. بر این اساس شهرک‌های متعددی در کشور راه‌اندازی می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: