kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۹۰۵
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳
وزیر راه و شهرسازی خبر داد

 

وزیر راه و شهرسازی از تلاش برای کاهش قیمت بلیت هواپیما در جلسه با نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی خبر داد.
به گزارش ایسنا، رستم قاسمی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس ‌سازمان هواپیمایی کشوری درباره قیمت بلیت هواپیما و اینکه چرا تکلیف آن روشن نمی‌شود اظهار کرد: جلسه‌ای با حضور نمایندگان شرکت‌های هواپیمایی داریم که در آن جلسه تکلیف قیمت بلیت هواپیما را روشن می‌کنیم.
وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا قیمت بلیت هواپیما کاهش پیدا می‌کند یا خیر؟ گفت: در این جلسه به دنبال متقاعد کردن ایرلاین‌ها برای کاهش قیمت بلیت هواپیما هستیم.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اگر برجام به نتیجه برسد آیا قرارداد با بوئینگ و ایرباس احیا خواهد شد یا خیر؟ تصریح کرد: این مسئله چندان مشخص نیست و نمی‌توان پیش‌بینی درباره آن کرد. چرا که باید ببینیم برجام به کجا خواهد رسید؟ اما در حوزه هوایی و دیگر بخش‌ها جمهوری اسلامی ایران به دنبال رفع تحریم‌ها و استفاده از تکنولوژی روز خواهد بود. ضمن اینکه هر کسی بتواند با ساز و کاری مناسب صنعت هوایی ایران را تقویت کند از آن استقبال می‌کنیم.
وی درباره ثبت‌نام مجردها در سامانه نهضت ملی مسکن گفت: آخر همین هفته شورای عالی مسکن جلسه‌ای با حضور رئیس‌جمهور خواهد داشت و بعد از آن سامانه‌ای را برای ثبت‌نام مجردها باز می‌کنیم.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه کنترل هوشمند کرونا و سفرها از ابتدای آذر ماه آغاز خواهد شد یا خیر؟ اظهار کرد: جلسات متعددی در این زمینه داشتیم و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم کنترل هوشمند کرونا را در بخش‌های مختلف حمل‌ونقل مانند سفرها اجرا
کنیم.
قاسمی همچنین گفت: خیلی‌ها انتظار داشتند با شروع تحریم‌ها ایران دیگر پرنده‌ای نداشته باشد اما امروز بخش هوایی در حوزه داخلی و خارجی به خوبی کار می‌کند و توان و قابلیت ساخت بسیاری از تجهیزات مورد نیاز را دارد. صنعت هوایی به لحاظ تکنیکالی بودن نیازمند اقدامات موثرتر و توجه به دانش فنی داخلی است و باید ناوگان هوایی ایران تقویت
شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: