kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۸۴۵
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۸
مادران تهرانی با حضور در معراج شهدا به یاد مظلومیت شهیده فاطمه اسدی و شجاعت او در حمایت از خانواده‌اش نوای «صلی‌الله علیک یافاطمه» را زمزمه کردند.

معراج شهدای تهران، عصر دیروز شاهد برگزاری متفاوت‌ترین مراسم تکریم شهدا بود. چراکه امروز میزبان شهیدی بود که مراسم وداع با او از قم تا سنندج ادامه خواهد داشت.
مردم تهران که روز جمعه پس از اقامه نماز جمعه در مراسم تشییع پیکر شهیده فاطمه اسدی حضور داشتند، دیروز (شنبه ۲۲ آبان‌ماه) نیز در مراسم وداع با پیکر مطهر این مادر در معراج شهدا حاضر شدند.
در معراج شهدا از ساعت ۱۵ تا ۱۷ گروهی از مادران و دختران عاشق فرهنگ ایثار با حضور در کنار پیکر مطهر این مادر و همسر فداکار یاد او را گرامی داشتند.
بعد از آن نیز برخی افراد همراه با خانواده در این محفل نورانی شرکت کردند و به یاد
۳۷ سال چشم‌انتظاری خانواده شهیده اسدی اشک ماتم ریختند.
به گزارش فارس، پیکر مطهر این شهید قرار است روز سه‌شنبه با حضور همشهریانش در سنندج تشییع و تدفین شود.
شهیده فاطمه اسدی به دست حزب دموکرات کردستان مظلومانه به شهادت رسیده بود و پیکر مطهرش بعد از ۳۷ سال شناسایی شد.
این بانوی جوان، پس از اسارت همسر توسط گروه تروریستی حزب دموکرات کردستان برای صیانت و عشق به خانواده، برای آزادی همسرش، عزتمندانه به دل دشمن می‌زند و همه اموال خانواده را می‌فروشد تا بهای آزادی شوهر را فراهم کند، اما بعد از یک ماه شکنجه، ناجوانمردانه تیرباران می‌شود.
پسر شیرخواره این شهیده بزرگوار که همنام حضرت فاطمه زهرا(سلام‌الله‌علیها) است پس از شهادت مظلومانه مادر و اسارت پدر به‌دلیل بی‌سرپرستی و رسیدگی نشدن، وفات
می‌کند.
شهادت شوهر اسیر وی پس از ۳۷ سال در قامت شهید مدافع سلامت حکایت از سبک زندگی مجاهدانه و عزت‌مندانه این خانواده دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: