kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۷۹۹
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸
 
سرویس ورزشی-
در صورت پیروزی ایران مقابل سوریه و عراق و همین‌طور تساوی یا شکست لبنان در یکی از دو دیدار آینده خود مقابل کره جنوبی و امارات، صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2022 قطعی می‌شود. 
تیم ملی فوتبال ایران سه شنبه هفته جاری از ساعت 19:30 برابر سوریه قرار می‌گیرد. این ششمین بازی دو تیم در مقدماتی جام جهانی 2022 خواهد بود. در حالی که تیم ملی فوتبال ایران مهدی طارمی را به دلیل عدم حضور خود در اردو و علیرضا جهانبخش و درگان اسکوچیچ را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت سوری‌ها هم با 6 غایب در برابر ایران صف‌آرایی خواهند کرد که مهم‌ترین آن عمر خربین است. 
علاوه‌بر خربین، ایاز عثمان، محمد حلاق و سعد احمد هم به خاطر مصدومیت قادر به همراهی تیم ملی سوریه در بازی با ایران نخواهند بود. سوری‌ها پیش از بازی با ایران بازی سختی را در برابر عراق پشت سر گذاشتند. هم چنین اسراء حمویه حق همراهی تیم ملی سوریه در بازی با ایران را نخواهد داشت چون محروم است. محمد عثمان هم اردوی تیم ملی سوریه را ترک کرده است. 
سوریه با 2 امتیاز در قعر جدول گروه A مقدماتی جام جهانی قرار دارد. اگر چه شانس‌های این تیم برای صعود از این گروه بسیار کم است اما سوری‌ها اعلام کرده‌اند در برابرایران سعی خواهند کرد ارایه‌گر بازی خوبی باشند تا شکست در دور رفت بازی‌ها را جبران کرده باشند. سرمربی تیم ملی سوریه از فدراسیون فوتبال این کشور تقاضای پاداش 10 هزار دلاری برای برد در برابر ایران کرده است.
آغاز دور برگشت مسابقات
ایران و سوریه اولین بازی ملی‌پوشان فوتبال کشورمان در دور برگشت انتخابی جام جهانی است. تیم ملی فوتبال ایران دور رفت انتخابی جام جهانی را با 
۴ پیروزی و یک تساوی به پایان رساند و همراه با تیم ملی فوتبال عربستان بهترین عملکرد را در قاره آسیا به جای گذاشت.
کسب این تعداد امتیاز از دور رفت انتخابی جام جهانی، موجب برتری شاگردان اسکوچیچ در این مرحله شده و طبق آخرین پیش‌بینی‌های برخی سایت‌های خارجی که به بررسی شانس‌ صعود تیم‌ها می‌پردازند، ایران صد درصد صعود به جام جهانی را تجربه خواهند کرد. در حالی که ایران و کره جنوبی با ۱۳ و ۱۱ امتیاز صدرنشین و تیم دوم گروه A هستند، چهار تیم دیگر این گروه روی هم رفته فقط یک پیروزی کسب کرده‌اند! این اتفاق به این معنی است که هر دو تیم می‌توانند با کسب ۶ امتیاز دیگر و در هفته هفتم مسابقات، بلیت حضور در جام جهانی قطر را به دست آورند.
بررسی شانس صعود تیم ملی ایران 
برای بررسی شانس صعود تیم ملی ایران به جام جهانی نگاهی به احتمالات مختلف این مسابقات در هفته‌های آینده خواهیم داشت:در صورتی که تیم ملی بازی خود با سوریه، قعرنشین گروه را با پیروزی تمام کند و در هفته هفتم مسابقات، در تهران عراق را شکست دهد، ۱۹ امتیازی خواهد شد.
در صورت کسب این تعداد امتیاز، فقط لبنان می‌تواند صعود تیم ملی را به تعویق بیندازد چرا که طبق جدول، این تیم در حال حاضر هشت امتیاز با تیم ملی اختلاف دارد و باید در دو بازی آینده خود کره جنوبی و امارات را شکست دهد و هر نتیجه‌ای جز کسب ۶ امتیاز، ایران را به هدفش می‌رساند.
مابقی تیم‌ها به جز عراق – که یک بازی رو در رو با ایران دارد و در این تحلیل، فرض روی شکست خوردن این تیم قرار گرفته است – ۱۰ امتیاز یا بیشتر از تیم ملی عقب افتاده‌اند و حتی با کسب تمام امتیازهای ممکن، باز هم قادر به عقب‌انداختن صعود تیم ملی نمی‌شوند. نتایج دیگر تیم حاضر در گروه یعنی کره جنوبی هم هیچ منافاتی با وضعیت ایران ندارد چرا که دو تیم از گروه صعود خواهند کرد و این تیم هم می‌تواند با کسب ۶ امتیاز از دو بازی پیش رو، همراه با ایران صعودش را قطعی کند.
صعود تیم ملی چگونه قطعی می‌شود؟
در نتیجه در صورت پیروزی ایران مقابل سوریه و عراق و همین‌طور تساوی یا شکست لبنان در یکی از دو دیدار آینده خود مقابل کره جنوبی و امارات، صعود تیم ملی قطعی می‌شود. با توجه به اوضاع و احوال تیم ملی، می‌توان تایید کرد که تیم ملی حتی در صورت از دست دادن امتیاز در یکی از دیدارهای خود مقابل سوریه یا عراق، باز هم شانس صعود به جام جهانی در هفته هشتم مقابل امارات و در تهران خواهد داشت و قصه صعود تیم ملی را باید تمام شده دانست.
برنامه بازی‌های باقی مانده تیم ملی در انتخابی جام جهانی به این شرح است:
هفته ششم (۲۵ آبان ۱۴۰۰)
*سوریه ......................................................................................................................... ایران
هفته هفتم (۷ بهمن ۱۴۰۰)
*ایران ............................................................................................................................ عراق
هفته هشتم (۱۲ بهمن ۱۴۰۰)
*ایران .......................................................................................................................... امارات
هفته نهم (۴ فروردین ۱۴۰۱)
*کره جنوبی ................................................................................................................ ایران
هفته دهم (۹ فروردین ۱۴۰۱)
*ایران .......................................................................................................................... لبنان

 

نام:
ایمیل:
* نظر: