kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۱۳۸
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
پایان مسابقات کشتی فرنگی زیر ٢٣ سال جهان
تیم ملی کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال با کسب یک مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۲ مدال برنز عنوان نایب قهرمانی جهان را در کشور صربستان از آن خود کرد.


مبارزه‌های رده‌‌بندی و فینال ٥ وزن دوم کشتی فرنگی زیر ٢٣ سال جهان چهارشنبه شب دربلگراد برگزار شد.در وزن 60 کیلوگرم مهدی محسن‌نژاد پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با با نتیجه 8 بر صفر دیلان‌گریگرسون از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 8 بر صفر موخامدکودیر یوسوپوف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این دیدار پریدون آبولادزه از گرجستان را با نتیجه 5 بر 3 از پیش‌رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. محسن نژاد در دیدار فینال با نتیجه 7 بر 1 مغلوب انور اله یاروف قهرمان زیر 23 سال اروپا از روسیه شد و به مدال نقره رسید.
در وزن 67 کیلوگرم محمدجواد رضایی در دور اول با نتیجه 8 بر صفر نیلس بوشنر از آلمان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه 8 بر صفر الکسی ماسیک از اوکراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. رضایی در این مرحله با نتیجه 5 بر 2 از سد میخائیل یاخیایف از روسیه گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله جانی ختسوریانی از گرجستان را با نتیجه 5 بر 1 شکست داد و راهی دیدار فینال شد. رضایی در دیدار فینال مقابل حسرت جعفراف قهرمان جوانان جهان از آذربایجان با نتیجه 3 بر 2 مغلوب شد و به مدال نقره در وزن 72 کیلوگرم رسید.
در وزن ٧٢ کیلوگرم، امیر عبدی در دور اول با نتیجه
11 بر 3 عبداله توپراک از ترکیه را از پیش رو برداشت وی در دور بعد با نتیجه 9 بر 1 مغلوب سرگئی کوتوزوف دارنده مدال نقره رقابت‌های جهانی نروژ از روسیه شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، عبدی راهی گروه بازنده‌ها شد. وی ابتدا با نتیجه
9 بر 1 دنیس مرتل از چک را مغلوب کرد. وی در دور بعد نیز با نتیجه 9 بر صفر مقابل اوتار آبولادزه از گرجستان به پیروزی رسید و راهی دیدار رده‌بندی شد. وی در این دیدار با نتیجه 12 بر 7 مقابل اولوی غنی زاده از آذربایجان مغلوب و پنجم شد.
در وزن 82 کیلوگرم محمد ناقوسی در دور نخست با نتیجه 5 بر صفر روهیت داهیا از هند را شکست داد وی در دور بعد با نتیجه 7 بر 5 از سد اکسوز موکوبو از نروژ گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. ناقوسی در این مرحله با نتیجه
4 بر 1 دمیترو گاردوبی از اوکراین را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آیونگو ریکادزه دارنده مدال برنز اروپا از گرجستان با نتیجه 5 بر 3 شکست خورد و راهی دیدار رده‌بندی شد. حریف وی در این دیدار با نتیجه
8 بر صفر مقابل شامیل اوژایف دارنده مدال طلای زیر 23 سال اروپا از روسیه شکست خورد و پنجم شد.
بدین ترتیب در پایان رقابت‌های کشتی فرنگی زی
۲۳ سال قهرمانی جهان، تیم ایران با یک مدال طلای امین میرزازاده در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، ۴ مدال نقره پویا دادمرز در وزن ۵۵ کیلوگرم، مهدی محسن نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمدجواد رضایی در وزن ۶۷ کیلوگرم، امین کاویانی نژاد در وزن ۷۷ کیلوگرم و ۲ مدال برنز علیرضا نجاتی در وزن ۶۳ کیلوگرم و ناصر علیزاده در وزن ۸۷ کیلوگرم به‌عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت.
در این مسابقات روسیه با ۱۹۰ امتیاز قهرمان شد، ایران با ۱۵۵ امتیاز به عنوان نایب قهرمانی رسید و گرجستان نیز با ۱۰۵امتیاز سوم شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: