kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۱۳۴
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
بازگشایی مدارس متوسطه دوم از امروز
در حالی که وزارت بهداشت دیروز اعلام کرد بازگشایی کلاس‌های حضوری مدارس و دانشگاه‌ها هنوز بسیار پرخطر است، دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم از امروز آموزش حضوری خواهند داشت.به گزارش خبرگزاری تسنیم، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی مدارس اظهارداشت: قبلاً در اطلاعیه‌های مختلف، زمان بازگشایی مدارس را اعلام کرده‌ایم و برای دانش‌آموزان متوسطه دوم یعنی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در تمام رشته‌های تحصیلی از روز شنبه 15 آبان آموزش حضوری آغاز می‌شود.
علیرضا کمره‌ای افزود: بر اساس مصوبات جلسه 91 ستاد ملی کرونا، دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و ابتدایی از اول آذر یعنی 17 روز دیگر آموزش حضوری خواهند داشت.
کمره‌ای درباره اینکه آیا شرط حضور در مدارس تزریق واکسن است؟ گفت: بر اساس توافق وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش که در قالب شیوه نامه بهداشتی 06 تدوین شد، شرط بازگشایی و فعالیت حضوری مدارس واکسیناسیون دانش‌آموزان نیست اگر‌چه تا تاریخ 10 آبان بیش از 88 درصد دانش‌آموزان در سنین 12 تا 18 سال واکسن تزریق کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه برای فعالیت حضوری مدارس دو اصل مهم توسط آموزش و پرورش پیگیری می‌شود، بیان داشت: فاصله گذاری اجتماعی و تهویه کلاس‌های درس در موضوع مهم است که در پروتکل‌های مختلف درباره آن توضیح داده شده است. گفتنی است، در شرایطی که قرار است فعالیت حضوری مدارس در مقطع متوسطه دوم از امروز آغاز شود، اپلیکیشن «ماسک» وزارت بهداشت دیروز ضمن اشاره به افزایش شهرهای قرمز کرونایی به 33 شهر اعلام کرد «اگر روند افزایشی شهرهای قرمزبه سرعت مهار نشود، با خطر جدی موج ششم کرونا مواجه خواهیم بود و بازگشایی کلاس‌های حضوری مدارس و دانشگاه‌ها هنوز بسیار پرخطر است.»

نام:
ایمیل:
* نظر: