kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۱۱۲
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۶

 


پس از تشدید گمانه‌زنی‌ها درباره وخامت حال رئیس‌جمهور ترکیه، سردبیر یکی از شبکه‌های تلویزیونی این کشور به نقل از «منابع آگاه» خبر داد اردوغان تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
منابع آگاه در ترکیه گفته‌اند «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفته است. بر اساس گزارش پایگاه خبری «ترکیا الان»، «هاکان اویگون» سردبیر شبکه ترکیه‌ای «فلش»، شامگاه پنجشنبه، به نقل از برخی منابع در کاخ ریاست جمهوری ترکیه گفته رجب طیب اردوغان اخیرا تحت عمل جراحی «واریس» قرار گرفته است. این گزارش در حالی منتشر شده که منابع خبری اخیرا گمانه‌زنی‌هایی درباره وخامت حال اردوغان مطرح کرده بودند. با این حال، سردبیر شبکه «فلش» می‌گوید وضعیت جسمانی رئیس‌جمهور ترکیه خوب است و او هم‌اکنون مشکل خاصی ندارد.
اردوغان سال ۲۰۱۲ نیز دو بار تحت عمل جراحی روده قرار گرفته بود که هر دو عمل او موفقیت‌آمیز بودند. سازمان کل امنیت ترکیه، چهارشنبه،‌ در واکنش به گمانه‌زنی‌هایی که اخیرا در ارتباط با وضعیت سلامت اردوغان مطرح شده‌ بود، گفته بود: «پیام‌هایی که در فضای مجازی درباره سلامت رئیس‌جمهور اردوغان منتشر شده‌اند،‌ بی‌اساس هستند.» همزمان با افزایش گمانه‌زنی‌ها درباره وخامت حال اردوغان، پایگاه خبری «سی‌ان‌ان‌ ترک» هم در گزارشی نوشته بود اقداماتی قانونی علیه ۳۰ نفر که اطلاعاتی «گمراه‌کننده» درباره سلامت رئیس‌جمهور منتشر کرده‌اند، اتخاذ شده است.
در چند ماه گذشته، گمانه‌زنی‌ها در مورد سلامت رئیس‌جمهور ترکیه به ویژه پس از اینکه او در انظار عمومی در صحبت کردن و حرکت کردن مشکل داشت، افزایش یافته است. برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی اخیرا در پیام‌هایی اشاره کردند که اردوغان کفش‌هایی 9هزار یورویی با طراحی خاص پوشیده است که به حفظ تعادل کمک می‌کند و عموماً توسط افراد مسن استفاده می‌شود. در ماه اکتبر(مهر)، «استیون کوک» کارشناس امور خاورمیانه و آفریقا، در نشریه «فارین پالیسی» نوشت شواهدی که برخی تردید‌ها در مورد سلامت اردوغان را مطرح می‌کنند، در حال افزایش است. وی با اشاره به این احتمال که یک فرد قدرتمند دیگر بتواند بر ترکیه پس از اردوغان حکومت کند، «هاکان فیدان» معاون سازمان اطلاعات ملی، «حلوصی آکار» وزیر دفاع و «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه را از جمله نامزدهای احتمالی برای تصدی این پست عنوان کرد.
پس از انتشار این مقاله، اردوغان ویدئویی را در کانال تلگرام خود از بازی بسکتبال خود به اشتراک گذاشت. در این ویدیو لباس شماره ۱۵ با درج
«ر. طیب اردوغان» روی پیراهن چاپ شده بود. منتقدان این اقدام را به‌عنوان تلاشی برای رد گمانه‌زنی‌ها درباره سلامت رئیس‌جمهور ترکیه تفسیر کردند. بسیاری از شهروندان ترکیه با فقر و تورم دست و پنجه نرم می‌کنند و به نظر می‌رسد جایگاه پایگاهی او روز به روز کاهش می‌یابد.

نام:
ایمیل:
* نظر: