kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۰۸۷
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
در ادامه حملات سایبری اخیر علیه نهادها و شرکت‌های مهم رژیم صهیونیستی، گروه هکری «عصای موسی»، 3 شرکت مهم مهندسی این رژیم را مورد حمله هکری قرار‌داد.

 


گروهی از هکرها موسوم به «عصای موسی» روز
سه‌شنبه و در ادامه حملات سایبری خود اعلام کردند با موفقیت یک عملیات سایبری علیه سه شرکت مهندسی رژیم صهیونیستی انجام داده‌اند. روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست» در این باره فاش کرد در حمله هکری به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اطلاعات مهمی به دست آورده است. این گروه مجدداً روز سه شنبه اعلام کرد شرکت مهندسی «ایهود لوتایان»، «دیوید» و «اچ.جی.ام» را در جدیدترین حمله سایبری خود، هک و اطلاعات ارزشمندی را به دست آورده است.
طبق این گزارش، داده‌های فاش شده از این سه شرکت مهندسی رژیم صهیونیستی شامل پروژه‌ها، نقشه‌ها، قراردادها، تصاویر، نامه‌ها و تصاویر ویدئوکنفرانس‌ها بوده است. گروه هکری «عصای موسی» تصریح کرده، اطلاعاتی را که درز داده است، شامل تمامی اطلاعاتی که در اختیار دارند، نیست و به تدریج باقی اطلاعات را منتشر خواهند کرد. به نوشته جروزالم‌پست گروه هکری عصای موسی برخلاف گروه هکری «سایه سیاه» که اخیراً به چندین شرکت صهیونیستی حمله سایبری کرده‌اند، تاکنون درخواست پول یا چیز دیگری را نکرده‌اند.
بر اساس این گزارش، اسناد فاش شده شامل اسناد مربوط به پروژه‌های زیرساختی از جمله بزرگراه‌ها و سامانه‌های آب عمومی هم می‌شود و برخی اسناد نیز حتی شامل یک مناقصه می‌شد و دیگر اسناد مربوط به ساخت و ساز در پروژه‌ ورودی شهر جدید است که در حال حاضر در ورودی قدس اشغالی در دست انجام است. گزارش‌ها همچنین نشان می‌دهد که کارت‌های شناسایی و اسناد بیمه‌ای نیز در جدیدترین حمله سایبری به شرکت‌های مهندسی رژیم صهیونیستی فاش شده است.
11 ترابایت اطلاعات هک شده
وب‌سایت گروه هکری «عصای موسی» اعلام کرده بیش از ۱۶۵ سرور و ۲۵۴ وب‌سایت را هک کرده و بیش از ۱۱ ترابایت اطلاعات جمع‌آوری کرده است که شامل اطلاعات مربوط به اداره پُست رژیم صهیونیستی، وزارت جنگ و فایل‌های مربوط به «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و شرکت‌های الکترون سیلاگ و اپسیلور (Epsilor) می‌شود. این گروه هکری هفته گذشته در بیانیه‌ای در صفحه تلگرام و درخصوص حمله به وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرده بودند: «ما سال‌های زیادی‌ است که در هرلحظه و در هر قدم شما را زیرنظر داریم. تمامی تصمیمات و اظهارنظرات شما تحت نظر ما بوده است. سرانجام در حالی که تصورش را هم نمی‌کنید، به شما حمله خواهیم کرد.» این گروه هکری همچنین در بیانیه خود اعلام کردند به اسناد محرمانه از جمله گزارش‌ها، نقشه‌های عملیاتی، اطلاعات درباره سربازان و یگان‌های نظامی رژیم صهیونیستی و نامه‌ها و مکاتبات صهیونیست‌ها نیز دست یافته‌اند.
تظاهرات علیه نفتالی بنت
از سوی دیگر و در حالی که هنوز پنج ماه هم از روی کار آمدن کابینه جدید رژیم صهیونیستی در پی ائتلاف «نفتالی بنت» و «یائیر لاپید» نگذشته، تظاهرکنندگان علیه سیاست‌های کابینه بار دیگر به تل‌آویو برگشتند. رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند با نزدیک شدن به آخرین مهلت تصویب بودجه دولتی، هزاران نفر در تل‌آویو شامگاه سه‌شنبه علیه کابینه بنت تظاهرات کردند. به نوشته وبگاه «یدیعوت آحارونوت» تظاهر‌کنندگان با در دست داشتن پارچه نوشته‌ها و سر دادن شعارهایی ضد کابینه ائتلافی این رژیم، خواستار سرنگونی آن و بازگشت «بنیامین نتانیاهو» به نخست‌وزیری شده‌اند! معترضان به کابینه جدید رژیم صهیونیستی با تجمع در میدان «هابیما» سیاست‌های بنت و وزیرانش را به شدت محکوم کرده و حتی آن را «ضد صهیونیستی» خواندند.

نام:
ایمیل:
* نظر: