kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۰۵۳
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۶
با تصویب ستاد تنظیم بازار
در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد، مرغ منجمد از کیلویی ۲۵ هزار تومان، با قیمت مصوب کیلویی ۲۰ هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.


به گزارش خبرگزاری تسنیم، صبح دیروز(چهارشنبه) در جلسه ستاد تنظیم بازار با تاکید بر اینکه شایسته نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که مردم برای رفع نیازهای اساسی روزمره خود در صف بایستند تصریح شد: هیچگونه تفاوت قیمت کالاهای اساسی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار قابل قبول نیست و نباید اجازه داد عده‌ای سودجو و دلال در روند توزیع کالاهای مورد نیاز مردم اخلال ایجاد کنند.
در این جلسه پس از گزارش تلاش‌ها و زحمات دولت سیزدهم برای ذخیره و توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در ماه‌های اخیر تاکید شد با تصمیمات و ترتیبات اتخاذ شده و همچنین گسترش نظام توزیع کالاها در کشور در هفته‌های آتی کالاهای اساسی و مورد نیاز با سهولت و همچنین دسترسی سریع در اختیار مردم قرار گیرد.
 بر اساس تصمیمات این جلسه در جهت ایجاد امنیت خاطر برای بخش خصوصی در زمینه تولید و توزیع کالاهای مورد نیاز مردم مقرر شد با ورود بخش خصوصی و استارتاپ‌ها در زنجیره توزیع و تولید، کالاهای مورد نیاز مردم با سهولت و رضایتمندی به دست مصرف‌کنندگان برسد‌.
همچنین پس از شنیدن گزارش وزارت جهاد کشاورزی در خصوص نحوه توزیع مرغ و تخم مرغ در کشور تاکید شد با اقدامات انجام شده هیچگونه کمبودی در انبارها در خصوص تامین این دو کالای مورد نیاز مردم نباید وجود داشته باشد. در این جلسه مقرر شد، مرغ منجمد از کیلویی 25 هزار تومان با قیمت مصوب کیلویی 20 هزار تومان در میادین میوه و تره‌بار در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد.
تخم مرغ 43 هزار تومانی در مغازه‌ها
همچنین به گزارش صدا و سیما، مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران در خصوص توزیع تخم مرغ در بازار با اشاره به استفاده از ظرفیت اتحادیه و تشکل‌ها که در حوزه عرضه تخم مرغ در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای فعالند، گفت: علاوه بر این با همکاری اتاق اصناف تهران، توزیع این محصول از محل ذخایر وارداتی با قیمت مصوب در خرده‌فروشی‌ها آغاز شده است.
رضا سالمی ‌افزود: با هماهنگی اتاق اصناف تهران و اتحادیه مربوطه، تخم مرغ وارداتی به نرخ شانه‌ای ۴۰ هزار تومان در اختیار اتحادیه‌ها قرار می‌گیرد تا به خرده‌فروشی‌های مرتبط برسانند و نرخ عرضه این محصول در خرده‌فروشی‌ها نیز شانه‌ای
۴۳هزار تومان است.
مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران ادامه داد: علاوه بر این، توزیع مویرگی با استفاده از کامیون‌های حمل سیار در خیابان‌ها، هم به صورت عرضه مستقیم و هم به صورت عرضه به خرده‌فروشی‌ها بدون نیاز مراجعه به اتحادیه‌ها در حال انجام است. ضمن اینکه نیاز بخش صنعت نیز با پودر تخم مرغ که در سنوات قبل تهیه شده، برطرف می‌شود.
سالمی گفت: به این ترتیب عملاً عرضه افزایش می‌یابد و با این افزایش عرضه، نرخ تخم مرغ در خرده‌فروشی‌ها شکسته می‌شود و اثر این توزیع در هفته آینده خود را نشان می‌دهد. به این ترتیب هفته آینده در همه خرده‌فروشی‌ها تخم مرغ با قیمت شانه‌ای ۴۳ هزار تومان و تخم مرغ بسته‌بندی شده، شانه‌ای ۴۶ هزار تومان عرضه می‌شود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام تهران گفت: قیمت تخم مرغ‌های بسته‌بندی شده به طور کلی براساس نرخ پایه شانه‌ای ۴۰ هزار تومان مشخص می‌شود که هزینه‌های بسته‌بندی نیز به آن افزوده می‌شود. ضمن اینکه سازمان حمایت نرخ مربوط به تخم مرغ‌های بسته‌بندی شده را اعلام کرده و همه فروشندگان ملزم به رعایت این نرخ هستند. سالمی افزود: نرخ انواع تخم مرغ‌های بسته‌بندی شده در سایت سازمان حمایت موجود است و خریداران می‌توانند با مشاهده این نرخ‌ها، از فروشگاه‌هایی که محصول را با قیمت فراتر از نرخ مصوب عرضه می‌کنند، خریداری نکنند.
وی ادامه داد: در حال حاضر روزانه سه هزار تن تخم مرغ تولید می‌شود و هیچ مشکلی در تأمین وجود ندارد. همچنین با توجه به جوجه‌ریزی مناسبی که از مردادماه ۱۴۰۰ صورت گرفته از دی ماه،
تولید داخل کفاف مصرف را می‌دهد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: