kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۹۰۲۴
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۰
گزارش سایت فدراسیون جهانی کاراته از مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۱

 

در فاصله دو هفته مانده تا برگزاری مسابقات قهرمانی جهان، فدراسیون جهانی گزارشی از چگونگی برگزاری این رقابت‌ها منتشر کرد.
در گزارش فدراسیون جهانی آمده است:‌« ۱۰۵۴ ورزشکار از ۱۱۷ کشور جهان برای شرکت در مسابقات جهانی کاراته در دبی امارات ثبت‌نام کرده‌اند و این آمار رکورد‌های شرکت در دوره‌های قبلی را حفظ می‌کند و محبوبیت کاراته در سراسر جهان را به نمایش می‌گذارد.
نمایندگان ایران، الجزایر، برزیل، کرواسی، مصر، فرانسه، ایتالیا، ژاپن، اسپانیا، ترکیه و روسیه با ترکیب کامل ۱۶ گانه در این مسابقات حضور پیدا کرده‌اند.
ساندرا سانچز از اسپانیا و ریو کیونا از ژاپن در کاتا، ایوت گورانوا از بلغارستان، جوانا پرکوویچ از صربستان و فریال عبدالعزیز از مصر در کومیته بانوان، استیون داکوستا از فرانسه، لوئیجی بوسا از ایتالیا و سجاد گنج زاده از ایران در کومیته آقایان، دارنده هشت مدال طلای المپیک هستند که در این مسابقات شرکت کرده‌اند و تلاش می‌کنند مدال جهانی را به مدال طلای المپیک خود اضافه کنند.
در همین حال ۱۰ نفر از ۱۲ قهرمان فعلی جهان برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در دبی با هم به رقابت می‌پردازند و بیشتر توجهات معطوف به ساندرا سانچز از اسپانیا، ریو کییونا از ژاپن، جووانا پرکوویچ از صربستان و استیون داکوستا از فرانسه چهار ورزشکاری است که در حال حاضر صاحب عنوان قهرمانی دوگانه جهانی و المپیک هستند.
نمایندگان ژاپن در کاتای تیمی آقایان و بانوان، فرانسه در کومیته تیمی بانوان و ایران در کومیته تیمی آقایان، مدافعان قهرمانی جهان هستند که با لباس کاراته ویژه، با گلدوزی‌های طلایی شرکت‌ خواهند کرد. مسابقات جهانی کاراته در سال ۲۰۲۱ طی روزهای (۱۶ الی ۲۲ نوابر) ۲۵ آبان الی یک آذر ماه به میزبانی دبی، امارات برگزار می‌شود و نمایندگان کاراته کشورمان به صورت تیم کامل در دو بخش کاتا و کومیته بانوان و آقایان در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: