kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۹۹۵
تاریخ انتشار : ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۰
دبیر شورای فرهنگ عمومی:
دبیر شورای فرهنگ عمومی از ساماندهی مدیریت و نظارت بر وی او دی‌ها در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرنگار کیهان، سیدمجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در آستانه 14 آبان «روز فرهنگ عمومی» در نشستی خبری به اعلام برنامه‌ها و سیاست‌های این شورا پرداخت.
وی با تأکید بر ضرورت تحول انقلابی در ساختار فرهنگی کشور، بیان کرد: اوضاع فرهنگی کشور نامطلوب است؛ رهبر معظم انقلاب، تعبیر تحول انقلابی در ساختار فرهنگی کشور را به کار بردند که نشان دهنده یک وضعیت روزمره شده و غیرقابل تحمل در این حوزه است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی از آغاز یازدهمین فصل از فعالیت این شورا با شعار «تحول و امید» خواند خبر داد.
وی تصریح کرد: سرانه عدالت فرهنگی در بودجه‌ فرهنگی کشور و بودجه‌های دستگاه‌ها را پیگیری خواهیم کرد. هنوز بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، شاخصه‌های به روز در حوزه عدالت فرهنگی کشور محقق نشده است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی در پاسخ به خبرنگار کیهان درباره انتقادات وارده به تأثیر منفی وی‌اودی‌ها بر فرهنگ عمومی کشور و نقش این شورا در نظارت بر فعالیت وی‌اودی‌ها گفت: یکی از مشکلات در این حوزه این است که بین معاونت سینمایی و ساترا بعضا رفت و برگشت‌هایی انجام شده است. قرار است این دوگانگی را کنار بگذاریم و هم سازمان سینمایی و هم ساترا نقش خودشان را در نظارت و کمک به وی‌اودی‌ها به درستی انجام دهند تا بیش از این شاهد شکایت خانواده‌ها و دغدغه‌مندان فرهنگی از محتوای موجود در این بخش نباشیم. این دو نهاد در سال‌های گذشته هر کدام کوتاهی‌ها را به گردن دیگری انداخته‌اند. ابهاماتی در وظایف این دو وجود دارد که امیدوارم حل بشود و به زودی شاهد این ساماندهی خواهیم بود.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: