kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۹۲۵
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
رئیس مجلس می‌گوید باید تامین اعتبارات مربوط به مناطق زلزله‌زده با جدیت از سوی رؤسای کمیسیون‌های عمران و کشاورزی پیگیری شود.


به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر دیروز در نشست پیگیری اقدامات صورت‌گرفته در مناطق زلزله‌زده استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی و کرمان، گفت: کمیسیون‌های عمران، کشاورزی و امور داخلی کشور و شوراها ماموریت‌های خود را در مناطق زلزله‌زده پیگیری می‌کنند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات مناطق زلزله‌زده زرند کرمان را پیگیری کرده‌ام، گفت: این مناطق زلزله‌زده از نظر شرایط اقتصادی و محرومیت به‌گونه‌ای هستند که نباید محدودیتی در امدادرسانی به آنها دیده شود و باید این‌طور تصور کنیم که مردمی که آنجا آسیب‌ دیده‌اند، خانواده ما هستند و تمامی دستگاه‌ها باید با این نگرش مسائل را پیگیری کنند.
رئیس قوه مقننه با‌ اشاره به اینکه علی‌رغم اینکه حوزه آسیب‌ها برابر است اما هیچ مسئولی به مناطق زلزله‌زده استان خراسان شمالی سفر نکرد و این موضوع باعث اعتراض مردم نسبت به نمایندگان آنها شد، ادامه داد: تنها کسی که به مناطق زلزله‌زده خراسان شمالی رفت
رئیس بنیاد مسکن بود، بعد از حضور وی روند اقدامات تغییر کرد، لذا حضور مسئولان اثرگذار است و افکار عمومی به این مسئله توجه می‌کند.
قالیباف همچنین با بیان اینکه در مناطق محرومی‌ همچون بافت و اندیکا و محروم‌ترین نقاط زاگرس زلزله رخ داده است، تأکید کرد: باید تامین اعتبارات مربوط به این مسئله با جدیت از سوی رؤسای کمیسیون‌های عمران و کشاورزی پیگیری شود.
قالیباف با تأکید بر اینکه همه باید ملزم به رعایت قانون شوند که بخشی از آن رعایت مقررات مالی است، عنوان کرد: بودجه قابل توجهی در حوزه بحران داریم، یعنی در جایی ‌که مردم در عذاب هستند، لذا اعتبارات باید بجا و درست هزینه شوند، همه باید اخلاقا و شرعا متعهد شویم تا اعتبارات حوزه مدیریت بحران در جای خود هزینه شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: