kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۸۷۱
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۶
دادستان تهران خبر داد
دادستان تهران از بازداشت دو نفر از مدیران سابق یکی از بانک‌ها و همچنین کشف سوءاستفاده چند میلیون دلاری از طریق دریافت ارز از بانک مرکزی با کارت‌های ملی اجاره‌ای خبر داد.


به گزارش خبرگزاری میزان، علی القاصی‌مهر در جلسه دیروز شورای عالی قوه قضائیه طی گزارشی در ارتباط با پرونده یکی از بانک‌ها گفت: این بانک از طریق ادغام با موسسه مالی و اعتباری و چند شرکت تعاونی اعتبار دیگر تشکیل شده است که در اموال انتقالی از جانب شرکت‌های تعاونی اعتبار به بانک از طریق ارزیابی غیرواقعی املاک، تضییع گسترده حقوق بانک صورت گرفته است.
القاصی‌مهر افزود: دو نفر از مدیران سابق این بانک در حال حاضر بازداشت هستند و در ارزیابی فقط ۶ فقره پلاک ثبتی، رقمی بالغ بر ۳۴ هزار میلیارد ریال ارزیابی غیرواقعی صورت گرفته است. وی با اشاره به خرید و فروش ارز سهمیه‌ای اشخاص از تشکیل پرونده‌ای در این زمینه خبر داد و اظهارداشت: بانک مرکزی بابت هر کارت ملی حدود ۲ هزار دلار ارز واگذار می‌کند که این اقدام باعث ایجاد بازار سیاه شده است به نحوی که عده‌ای از طریق اجاره کارت ملی، ارز تعلق گرفته به آنها را دریافت کرده و در قبال آن، رقم ناچیزی بابت اجاره کارت ملی به آنها پرداخت می‌نمایند.
دادستان تهران ادامه داد: در این پرونده پنج متهم که از طریق کارت ملی حدود سه هزار نفر، چند میلیون دلار ارز از بانک مرکزی دریافت کرده‌اند دستگیر شده‌اند.
القاصی مهر خاطرنشان کرد: در پرونده یکی از شرکت‌های مطرح پتروشیمی واگذاری سهام دولتی به طور غیرواقعی مطرح رسیدگی است که با پیگیری‌های انجام شده توسط دادسرای تهران بیش از ۱۵۰۰ میلیارد ریال به بیت‌المال بازگشته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: