kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۸۶۱
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۴
وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد
وزیر راه و شهرسازی با ‌اشاره به توافق با رئیس ‌بانک مرکزی از آغاز اعطای وام جهش تولید مسکن از امروز خبر داد.


به گزارش خبرگزاری‌ها، رستم قاسمی، دیروز در چهارمین همایش ملی پدافند شهری اظهار کرد: در آخرین جلسه‌ای که روز یکشنبه با رئیس ‌بانک مرکزی داشتیم قرار شد قانون اعطای تسهیلات ذیل جهش تولید مسکن به همه بانک‌های کشور ابلاغ شود که دیروز انجام شد.
وی یادآور شد: سهم هر استان و همچنین سقف تعداد واحدها در هر شهرستان مشخص شده است. این تسهیلات ابلاغ شده و سازندگان می‌توانند از امروز صبح که کار عملیاتی- اجرایی
را آغاز می‌کنند، اولین بخش این تسهیلات را درخواست کرده و اولین قسط خود را دریافت کنند. این تسهیلات در چند مرحله پرداخت می‌شود.
وزیر راه و شهرسازی افزود: همه بانک‌ها مکلف به تخصیص ۲۰ درصد سهم تسهیلات کشور معادل ۳۶۰ هزار میلیارد تومان در سال به بخش مسکن شده‌اند. این موضوع قانون است و چنانچه بانکی این تکلیف را اجرا نکرد، ۲۰ درصد جریمه مالیاتی می‌شود و بانک‌ها موظفند این تخصیص سهم را اجرا کنند.
قاسمی تصریح کرد: این تسهیلات یارانه‌ای بوده و جزو تعهدات ماست. زمین‌ها هم به صورت ۹۹ ساله در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که به نوعی رایگان است که از سوی وزارت راه و شهرسازی برای ۹۰۰ شهر شناسایی زمین صورت گرفته.
او ادامه داد: اراضی در نظر گرفته شده یا درون شهر است که تغییر کاربری خواهد داشت یا کنار شهر است که الحاق به شهر پیدا خواهد کرد. طبق قانون باید زمین‌های دولتی دیگری هم که در شهرها هستند، به این قانون ملحق شود و چنانچه اختصاص داده نشود، اداره ثبت بر اساس قانون جهش تولید مسکن، ظرف یک ماه برای انتقال مالکیت به وزارت راه و شهرسازی به صورت یکطرفه اقدام خواهد کرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر: