kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۸۱۲
تاریخ انتشار : ۰۹ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
تولیت آستان قدس رضوی:
تولیت آستان قدس رضوی بر لزوم معرفی ابعاد مختلف شخصیت شهید سلیمانی به عنوان الگویی از قهرمانی واقعی به نسل جوان تاکید و ترویج سیره این شهید بزرگوار را موجب مصونیت جامعه دانست.

 

مشهد- خبرنگار کیهان:

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت سالگرد سپهبد شهید سردار سلیمانی به خصوصیات و ویژگی‌های شخصیت شهید سلیمانی اشاره و با بیان اینکه «اخلاص» در راس ویژگی‌های ممتاز این شهید گرانقدر بود، تصریح کرد: اخلاص است که موجب رشد و تعالی معنوی انسان می‌شود و دل‌ها را تسخیر می‌کند که این ویژگی در شهید سلیمانی بارز بود.
وی به نبوغ نظامی و سیاسی و قدرت تحلیل و نظریه‌پردازی شهید سلیمانی اشاره و اظهار کرد: شهید سلیمانی علی‌رغم برخورداری از نبوغ در مسائل نظامی و سیاسی و برخورداری از قدرت تحلیل و نظریه‌پردازی، در برابر رهبر معظم انقلاب کاملا مطیع و تسلیم بود و رمز موفقیت این شهید عزیز سربازی ولایت و حرکت با اعتقاد در چهارچوب اوامر رهبری بود.
وی با اشاره به عنایت و توجه ویژه رهبر معظم انقلاب نسبت به شهید سلیمانی، اظهار کرد: شهید سلیمانی به معنی واقعی کلمه نماد «انقلابی بودن» است، از این رو باید شهید سلیمانی را همان‌گونه که بود با تمام ویژگی‌هایش به مردم معرفی کرد، نباید در معرفی شهید سلیمانی سلیقه‌ای برخورد و تنها به بخشی از ویژگی‌های این شهید گرانقدر پرداخته شود.
تولیت آستان قدس رضوی معرفی گزینشی ابعاد شخصیت شهید سلیمانی را جفا به این شهید خواند و با بیان اینکه شهید سلیمانی به هیچ عنوان به دنبال نام و نشان نبود، گفت: شهید سلیمانی فردی نظامی است، ‌اما هنگام سخنرانی در موضع کرامت انسانی و رأفت سخن می‌گوید، به جوانان و نسل جدید و آنهایی که به ظاهر هنجارهای اجتماعی و دینی را رعایت نمی‌کنند، نگاهی توام با مهربانی، رأفت و پدرانه دارد؛ نوع ادبیاتی که در خصوص این افراد به کار می‌برد قابل توجه است، تعابیری همچون «این‌ها فرزندان ما هستند»، «برادران و خواهران ما هستند» که این شهید والامقام به کار می‌برد، درس‌آموز است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی به روحیه تواضع و مردم‌داری شهید سلیمانی اشاره و اظهار کرد: شهید سلیمانی همواره در میان مردم حضور می‌یافت و خود را جدا از مردم با همه عظمت و جایگاه نظامی نمی‌دانست، در برخورد با مردم و ضعفا از جهات احساسی و عاطفی بسیار بالایی برخوردار بود، با تمام عظمتی که داشت هیچ‌گاه شأنی برای خود قایل نبود و ذره‌ای تکبر در وجودش نداشت و تمام ملت را صرف‌نظر از گرایش‌ها و سلایق حقیقتا دوست می‌داشت؛ لذا خداوند نیز محبت او را در دل همه مردم قرار داد که این حقیقت در تشییع پیکر این شهید آشکار شد.
وی با تاکید بر اینکه شهید سلیمانی یک سرمایه ملی است، اضافه کرد: شهید سلیمانی انقلابی حقیقی و سیاستمداری برجسته بود، اما اهل جناح و حزب نبود، شخصیت شهید سلیمانی بسیار بزرگتر و فراتر از جناح‌ها و احزاب بود؛ او تنها در جریان انقلاب بود و شخصیتی ملی داشت، ‌این سرمایه و شخصیت ملی باید حفظ شود و نباید اجازه مصادره شهید سلیمانی را داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی، سردار سلیمانی را سرمایه اجتماعی عظیم برای نظام اسلامی دانست و گفت: شهید سلیمانی را همان‌گونه که هست باید معرفی کرد نه از نگاه و دیدگاه خودمان، شهید سلیمانی را باید با همان شجاعت، صلابت انقلابی و ولایتمداری و وسعت دید و نگاه به جامعه معرفی کرد.
وی با تاکید بر اینکه متاسفانه در الگوسازی برای جوانان ضعیف عمل شده است، شهید سلیمانی را بهترین الگو برای نسل جوان خواند و گفت: نسل جوان ما نیازمند الگوهای فاخر است، الگوهای نامناسبی که جوانان را به دین‌گریزی و گرایش به فرهنگ غرب سوق می‌دهند تهدید و خطر برای جامعه اسلامی ما هستند، ما باید برای نسل جوان الگو معرفی کنیم و شهید سلیمانی با ظرفیت‌های عظیمی که دارد می‌تواند الگوی مناسبی برای جامعه و جوانان ما باشد.
تولیت آستان قدس رضوی شهید سلیمانی را امانت بزرگ دانست و با بیان اینکه ترویج سیره این شهید بزرگوار موجب مصونیت جامعه است، گفت: بزرگداشت شهید سلیمانی تنها به برگزاری مراسم تجلیل نیست،‌ این جفا به شهید سلیمانی است؛ شهید سلیمانی باید به الگوی نسل جوان مبدل شود.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی در پایان گفت:‌ آستان قدس رضوی برای گرامیداشت شهید سلیمانی هرآنچه در توان داشته باشند انجام خواهد داد و انجام آن را وظیفه خود می‌داند.

نام:
ایمیل:
* نظر: