kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۶۴۷
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
بازدید سرزده آیت‌الله رئیسی از مناطق زلزله‌زده ‌اندیکا
آیت‌الله رئیسی که به منظور بازدید و رفع مشکلات مناطق زلزله‌زده‌ اندیکا به استان خوزستان سفر کرده بود دستور داد بازسازی خرابی‌ها و جبران خسارات‌های وارده به مردم به فوریت انجام شود.


آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور روز گذشته، بدون اطلاع قبلی پس از ورود به فرودگاه اهواز بوسیله بالگرد به مناطق زلزله‌زده‌ اندیکا و روستای سرشط رفت و از بخش‌های مختلف این شهرستان و اقدامات امدادی و کمک‌رسانی به مردم بازدید کرد.
رئیسی همچنین در جمع مردم زلزله‌زده بخش «چلو» حضور یافت و در فضایی صمیمی پای سخنان و درد دل‌های این مردم نشست و از نزدیک در جریان خسارات وارده به آنان و نیازهایشان قرار گرفت.
مردم این منطقه نیز ضمن قدردانی و تشکر از حضور رئیس‌جمهور در مناطق زلزله‌زده از آیت‌الله رئیسی درخواست کردند با توجه به در پیش بودن فصل زمستان، به وضعیت آنها رسیدگی فوری شود ‌و امکانات بیشتری برای منطقه فراهم شود.‌
رئیس‌جمهور در جمع مردم روستای زلزله‌زده سرشط تصریح کرد: با اینکه گزارش‌ها را داشتم و از مسئولین استانی پیگیری می‌کردم اما شبها از نگرانی وضعیت مردم اینجا خواب راحت نداشتم.
رئیسی همچنین در این بازدید دستور داد که راه‌های منتهی به روستای سرشط هر چه سریعتر مجددا احداث، خسارات دام‌های تلف شده پرداخت و بیمارستان شهرستان اندیکا تکمیل و تجهیز شود.
در این سفر محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور و پرویز فتاح رئیس‌ بنیاد مستضعفان آیت‌الله رئیسی را همراهی می‌کردند.
از ۱۲ تا ۱۷ مهر گذشته، پنج زلزله بزرگ، که بزرگ‌ترین آن ۵.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در مرز استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری حوالی چلگرد رخ داد اندیکا را لرزاند. به گفته استاندار خوزستان این زمین لرزه‌ها بیش از پنج هزار میلیارد ریال به اندیکا خسارت وارد کرد. ۱۳۰ روستای شهرستان اندیکا بر اثر این زمین لرزه‌ها دچار خسارت شدند.

نام:
ایمیل:
* نظر: