kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۶۱۳
تاریخ انتشار : ۰۷ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۴
دومین پیروزی تیم امید ایران با غلبه بر لبنان رقم خورد

 

تیم فوتبال امید ایران در دومین دیدار از مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا با نتیجه ۲ بر صفر لبنان را شکست داد و شش امتیازی شد.
در این دیدار که روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد مهدی لموچی در دقیقه پنجم و میلاد کر در دقیقه ۹۳ دروازه لبنان را گشودند. بازیکن فجرسپاسی در نخستین دیدار تیم ملی هم اولین گل شاگردان مهدوی‌کیا را در پیروزی ۴ بر صفر مقابل نپال به ثمر رسانده بود. همچنین دقیقه ۸۹ ضربه پنالتی برای ایران توسط سامان فلاح از دست رفت. در بازی نخست هم یاسین سلمانی یک پنالتی تیم ملی را از دست داده بود. شاگردان مهدی مهدوی‌کیا با این پیروزی، بعد از انجام دو بازی ۶ امتیازی شدند و در آستانه صعود به مرحله بعد مسابقات قرار گرفتند. تیم ملی در بازی نخست نپال را با ۴ گل شکست داده بود. این تیم در سومین و آخرین دیدار خود در مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا فردا (یکشنبه) از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران با تاجیکستان، میزبان این گروه دیدار خواهد کرد.
تیم امید در این دیدار با ترکیب علیرضا رضایی، یونس اکبرپور، میلاد کر، سامان فلاح، مهدی‌هاشمی نژاد، محمد خدابنده لو، یاسین سلمانی(کاپیتان)(90- حسین زواری)، حسین نخودکار(79- محمد امین حزباوی)، مهدی لموچی (90- محمدمهدی محبی)، امیرعلی صادقی و آریا برزگر (67- فرزان دانا) به میدان رفت. تیم تاجیکستان هم با پیروزی مقابل لبنان و نپال شش امتیازی است و تقابل روز یکشنبه ایران و تاجیکستان تکلیف تیم صدرنشین و صعودکننده به مرحله بعد را مشخص خواهد کرد.این مسابقات در ۱۱ گروه برگزار می‌شود که ۱۱ تیم صدرنشین به همراه «۴ تیم برتر دوم» به همراه ازبکستان (میزبان) در خرداد ۱۴۰۱ در مسابقات نهایی شرکت خواهند کرد.
مهدی مهدوی کیا سرمربی تیم امید درباره عملکرد تیمش پس از بازی با لبنان گفت: از تیمم راضی هستم. خیلی خوب بازی کردیم. هر دو نیمه بازی را کنترل کردیم. بیشتر بازی در اختیار ما بود. بازی خوبی انجام دادیم و مالکیت توپ خوبی داشتیم. در نهایت هدف ما سه امتیاز بود که به آن رسیدیم.وی درباره آخرین بازی تیمش با تاجیکستان اظهار کرد: فکر می‌کنم بازی خیلی خوبی خواهد شد چون تاجیکستان تیم خوبی است. حتما به دنبال شکست دادن تاجیکستان هستیم. فکر می‌کنم بازی خوبی خواهد شد چون تاجیکستان بازیکنان خوبی دارد. امیدواریم آن بازی را هم ببریم.

نام:
ایمیل:
* نظر: