kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۵۶۲
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۶
معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت اعلام کرد

 

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند ۶۰ درصد ظرفیت پروازهای خود را تکمیل کنند اما متاسفانه برخی شرکت‌ها این قانون را رعایت نمی‌کنند.
به گزارش وبدا، محسن فرهادی درخصوص اما و اگرهای عدم رعایت فاصله فیزیکی در هواپیماها اظهارداشت: در حال حاضر بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند ۶۰ درصد ظرفیت پروازهای خود را تکمیل کنند اما متاسفانه برخی شرکت‌ها این قانون را رعایت نمی‌کنند که موارد مشاهده شده را با ذکر شماره پرواز به وزارت راه و شهر‌سازی اعلام کرده و پس از بررسی‌های صورت گرفته شرکت‌های متخلف جریمه نقدی می‌شوند.
شرط حذف محدودیت ۶۰ درصدی در پروازها
فرهادی افزود: بر اساس مصوبه ستاد وزارت راه و شهر‌سازی، ناظر وزارت بهداشت ناظر عالی بوده و با توافق طرفین به تعدادی از بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای کارت ویژه داده شده است در همین راستا آنها می‌توانند تا باند پرواز رفته و بازرسی‌های لازم را انجام دهند؛ هموطنان می‌توانند موارد تخلف را با ذکر تاریخ و شماره پرواز به ۱۹۰ اطلاع دهند. وی با اشاره به طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها خاطرنشان کرد: همان طور که در متن این طرح آمده است درصورتی که تمام مسافران دو دُز واکسن را دریافت کرده باشند، ظرفیت پرواز تا ۱۰۰ درصد قابل افزایش خواهد بود، البته این موضوع هنوز ابلاغ نشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: