kayhan.ir

کد خبر: ۲۲۸۵۱۵
تاریخ انتشار : ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۷
نماینده مجلس مطرح کرد

وعده وزیر صمت برای تکمیل خودروهای ناقص

 

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه کمیسیون صنایع وعده داد که خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان تکمیل شود. با تحقق این مسئله و واردات خودرو، قیمت خودرو واقعی خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فارس، به گفته فعالان صنعت خودروسازی در حال حاضر حدود 140 هزار دستگاه خودروی ناقص در پارکینگ شرکت‌های ایران خودرو و سایپا دپو شده و همین موضوع باعث به تعویق افتادن تحویل خودرو به مشتریان شده است. در این مورد به تازگی رضا فاطمی امین، وزیر صنعت در جلسه با مجلسی‌ها وعده تکمیل خودروهای ناقص و عرضه آنها به مشتریان را داده است.
بهزاد رحیمی، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در این مورد بیان کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسات کمیسیون صنایع و معادن وعده داد که خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان را تکمیل کند که با تحقق این امر مهم در کنار واردات خودرو، قیمت خودرو واقعی خواهد
شد.
وی افزود: واردات محدود پیش‌بینی شده در طرح ساماندهی صنعت خودرو نه تنها برای تولید داخل تهدید نیست، بلکه انگیزه خودروسازان داخلی را برای ارتقای کیفیت و افزایش تیراژ تولید بیشتر می‌کند.
این نماینده خاطرنشان کرد: از آنجا که بر اساس این طرح صادرات خودرو به عنوان یکی از منابع برای تامین ارز مورد نیاز برای واردات خودرو در نظر گرفته شده، خودروسازان ناچارند که به سراغ افزایش کیفیت بروند.
رحیمی گفت: در حال حاضر که تعداد خودروهای ناقص در پارکینگ خودروسازی‌ها به حدود 140 هزار دستگاه رسیده، می‌توان از طریق واردات، خودروسازان را ناچار به تکمیل این خودروهای ناقص کرد تا با عرضه به بازار، تعادل عرضه و تقاضا برقرار شود.
وی با بیان اینکه با واردات خودرو، حباب قیمت چهارچرخ‌ها کاهش یافته و قیمت‌ها متعادل می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر خودرو به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده که با شکست انحصار از طریق واردات، این موضوع برطرف خواهد شد.